وضعیت هوای تهران در وضعیت قابل قبول

وضعیت هوای تهران در وضعیت قابل قبول

با بیان شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (27 اسفندماه) باتوجه به کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل و وزش باد مؤثر، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار می گیرد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آنست که در صبحگاه روز جمعه (۲۷ اسفندماه) با کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل و وزش باد مؤثر، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار می گیرد.

در طی روز با کاهش تندی باد پراکندگی آلاینده ها تاحدودی محدود خواهد شد و با ادامه این شرایط جوی تا اواخر وقت جمعه همراه با افزایش ترافیک، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و کاهش کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد را به دنبال دارد.

کاهش نسبی تندی باد تا بامداد روز شنبه (۲۸ اسفندماه) همراه با شروع تردد خودرو ها سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار می گیرد. افزایش تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم می آورد.

شایان ذکر است با تقویت ناپایداری جوی تا ساعات پایانی شنبه همراه با وزش باد مؤثر، کاهش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۶۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۷ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
1400/12/27
19:27:15
5.0 / 5
202
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد