رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان:

۱۷ هكتار از جنگل های مریوان طعمه آتش شد

۱۷ هكتار از جنگل های مریوان طعمه آتش شد

کردستان رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان اعلام نمود که آتش سوزی جنگل روستاهای هنجیران و قامیشله با تلاش اکیپ های منابع طبیعی و انجمن چیا مریوان اطفاء شد.


آزاد نامداری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به آتش سوزی اخیر در مریوان اظهار نمود که طی دو روز گذشته بیش از ۱۷ هکتار از جنگل های مریوان در روستاهای هنجیران و قامیشله طعمه حریق شدند.
وی افزود که ۵۰ درصد از مساحت این آتش سوزی ها سطحی بوده و با تلاش اکیپ های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان و کمیته اطفای حریق انجمن چیا اکنون مهار شده است.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان با اعلان اینکه علت آتش سوزی فعلا مشخص نشده است اشاره کرد که آتش سوزی روستاهای هنجیران و قامیشله در دو روز گذشته چندین بار مهار شده است اما با وزش باد و یا انتقال زغال به نقاط دیگر آتش باردیگر زبانه خواهد کشید.
وی عنوان نمود که تیم های اداره منابع طبیعی در محل روستاهای هنجیران و قامیشله حاضر هستند تا در صورت شروع مجدد آتش سوزی به سرعت آنرا مهار کنند.
نامداری وجود یک بالگرد انحصاری را یکی از ضروریات کنترل آتش در ساعات اولیه ذکر کرد و تصریح کرد که بودجه کافی در اختیار اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان برای کنترل حجم زیاد آتش در دسترس نیست و در این میان بدون وجود بالگرد و به سبب صعب العبور بودن مناطق جنگلی مریوان ساعت ها طول میکشد تا اکیپ های اطفای حریق در منطقه حاضر شوند.1400/04/23
12:16:30
5.0 / 5
983
تگها: آب , جنگل
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد