رییس موسسه آموزش و ترویج كشاورزی خبر داد:

برگزاری نخستین دوره كارورزی دانشجویان كشاورزی در مزارع و واحدهای تولیدی

برگزاری نخستین دوره كارورزی دانشجویان كشاورزی در مزارع و واحدهای تولیدی

به گزارش آبیاری رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی از برگزاری اولین دوره کارورزی دانشجویان مقطع لیسانس کشاورزی در مزارع و واحدهای تولیدی از مهر ماه سال جاری اطلاع داد.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «علی اکبر مویدی» اضافه کرد: از مهرماه سال جاری دانشجویان رشته کشاورزی در مقطع لیسانس قبل از فارغ اتحصیل شدن، یک دوره شش ماهه آموزش عملی در مزارع یا واحدهای تولیدی مانند واحد مرغداری یا گاوداری خواهند دید.
رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی عنوان کرد: این اقدام با هدف کسب مهارت و تجربه دانشجویان کشاورزی قبل از فارغ التحصیل شدن و ورود به فعالیتهای کشاورزی صورت می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: ماده (۲۳) قانون نظام بهره وری کشاورزی، دست اندرکاران را ملزم کرده که تمام دانشجویان رشته کشاورزی پیش از آن که در مقطع لیسانس فارغ التحصیل شوند به مدت شش ماه در مزارع یا واحدهای تولیدی کشاورزی کاروزی کنند.
مویدی افزود: این قانون تابحال اجرا نشده بود، اما ما توانستیم با برنامه ریزی و هماهنگی با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جهت اجرایی شدن این ماده قانونی اقدام نماییم.
وی اظهار داشت: پارسال به منظور کارورزی دانشجویان رشته کشاورزی، تفاهم نامه ای میان وزیر جهاد کشاورزی و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به امضا رسید.
معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی اظهارداشت: بعد از امضای این تفاهم نامه، سامانه ای را در این سازمان ایجاد کردیم و مکان ها و مزارع برای حضور دانشجویان و آموزش های عملی آنان، شناسایی شده است.
وی اظهار داشت: تجربه نشان داده فارغ اتحصیلانی که در رشته کشاورزی کار عملی نکرده اند، هنگامی که وارد فعالیتهای کشاورزی می شوند، شکست می خورند.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، طبق آمارهای سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، حالا ۱۴۰۰ مرکز جهاد کشاورزی در کشور وجود دارد که برای هر کدام از این مراکز یکی از محققین استان بعنوان «محقق معین» تعیین شده و کشاورزان مستقیم با این مرکز جهاد کشاورزی که خط مقدم وزارت جهاد کشاورزی محسوب می شوند، در ارتباط هستند.
این مراکز بیشتر از هفت هزار و ۷۰۰ کارشناس کشاورزی و مروج دارند که آموزش های تخصصی دیده اند و ۳۰۰ دستگاه ماشین دو کابینه در اختیار آنها قرار گرفته است؛ همینطور حدود ۳۵۰۰ دستگاه کامپیوتر پیشرفته به این مراکز ارسال شده است.


1400/04/24
12:18:58
5.0 / 5
928
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد