برگزاری نمایشگاه نقاشی مهربان با طبیعت در عمارت نظری همدان

برگزاری نمایشگاه نقاشی مهربان با طبیعت در عمارت نظری همدان

آبیاری: همدان دبیر جشنواره ˮمهربان با طبیعتˮ از برگزاری نمایشگاه و فروشگاه آثار نقاشی 20 در 20 با موضوع طبیعت و محیط زیست از 12 تا 16 مردادماه در عمارت نظری همدان آگاهی داد.


سعیده آقاخانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این که ساعات بازدید از این نمایشگاه ۸ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۱۹ است، اظهار نمود: در این نمایشگاه آثار برتر رسیده به دبیرخانه جشنواره نقاشی های ۲۰ در ۲۰ مهربان با طبیعت در معرض نمایش و فروش علاقه مندان قرار می گیرد.
وی با اعلان اینکه این نمایشگاه نخستین فروشگاه و اکسپوی نقاشی در سال جدید در همدان است، اشاره کرد: اهداف این رویداد فرهنگی، هنری تزریق فضای نشاط و سرزندگی در شهر همدان، توجه به اقتصاد هنر، استفاده از هنر نقاشی به مثابه یک رسانه برای القای مفهوم حفظ محیط زیست، پیوند هنر و محیط زیست برای افزایش توجه عمومی به اهمیت موضوع است.
آقاخانی افزود: از زمانی که بیماری کرونا فراگیر شده است در همدان شاهد کاهش کارهای فرهنگی و هنری بوده ایم این مسئله باتوجه به سابقه تمدنی و فرهنگ مردم، تأثیرات منفی داشته است بطوریکه سرزندگی را از شهر گرفته و پویایی در آن به صورتی که قبلا وجود داشت حس نمی گردد.
وی اشاره کرد: از طرف دیگر هنرمندان در عرصه های مختلف خصوصاً هنرهای تجسمی و حتی موسیقی شاهد توقف نمایشگاه ها، کنسرت ها و رویدادهای هنری و فرهنگی بوده اند که انزاوی هنر و فرهنگ در همدان در سالهای اخیر را رقم زده است.
آقاخانی اظهار نمود: در رویداد هنری پیش رو باتوجه به بحران های محیط زیستی، تنش های آبی و عواقب محیط زیستی که در پی آن برای زیستگاه ها و طبیعت و پهنه های آبی و تالابی کشور به وجود آمده است، بر آن شدیم تا هنر نقاشان سراسر کشور را در راه حفظ محیط زیست و یادآوری این نکته که ما در طبیعت زندگی می نماییم و قسمتی از ذات طبیعت هستیم نه فرمانروای آن به کار بگیریم.
وی افزود: معتقد هستیم اگر این بینش در جامعه عمق پیدا کند و همچون نیاکانمان به سازگاری با طبیعت رو بیاوریم و به فکر تغییرات اساسی و تخریب آن نباشیم، خیلی از مسائل در زمینه کلان و خرد حل خواهد شد و حتی این تغییر بینش بر روی فرهنگ ما نیز تأثیر مثبت خواهد گذاشت.
دبیر این رویداد فرهنگی، هنری مطرح کرد: سازمان محیط زیست استان همدان سال قبل جشنواره و نمایشگاه مجازی عکس و فیلم محیط زیست استان را برگزار کرد و امسال نیز پیوند هنر و محیط زیست را در استان با جشنواره و اکسپوی نقاشی های ۲۰ در ۲۰ کلید زد.
آقاخانی اشاره کرد: هر اثر این نمایشگاه به مبلغ بسیار مناسب ۲۰۰ هزار تومان به نفع صاحب اثر و هنرمندان حاضر در نمایشگاه به فروش خواهد رسید که می تواند انگیزه بخش هنرمندان نقاشی بوده و در آشتی همه اقشار مردم با اصالت هنر موثر باشد و به اصلاح ذائقه هنری افراد بیانجامد.
وی با اعلان اینکه تا حالا تعداد آثار رسیده به جشنواره نقاشی های ۲۰ در ۲۰ به بالای ۱۸۰ اثر رسیده است، اظهار داشت: خوشبختانه از استان هایی مانند همدان، خوزستان، تبریز، مرکزی، تهران، فارس، کهکیلویه وبویراحمد، یزد، ایلام، لرستان، زنجان و مازندران در این جشنواره شرکت کردند و با اختتام داوری توسط اساتید هنر و گرافیک دانشگاه بوعلی سینا در آئین اختتامیه به سه اثر برتر جوایز و لوح افتخار اهدا خواهد شد و سایر آثار واجد شرکت در نمایشگاه، در معرض نمایش و فروش قرار می گیرند.
منبع:

1400/05/08
12:26:40
5.0 / 5
1008
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد