سازمان هواشناسی هشدار داد

رگبار و رعد و برق در ۱۴ استان کشور

رگبار و رعد و برق در ۱۴ استان کشور

آبیاری: سازمان هواشناسی با صدور هشداری نسبت به تداوم فعالیت سامانه بارشی در ۱۴ استان کشور و افزایش فعالیت بادهای ۱۲۰ روزه اطلاع داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، در اخطار زرد رنگ سازمان هواشناسی آمده است: امروز (۱۶ مرداد) وقوع رگبار باران و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد بارش تگرگ در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، لرستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نوار غربی اصفهان، فارس، ارتفاعات مازندران و شمال و شرق خوزستان و فردا (۱۷ مرداد) در نیمه شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، همدان، نیمه شمالی فارس، شرق کردستان، لرستان، جنوب غرب اصفهان، شرق کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات مازندران پیشبینی می شود.

همچنین فعالیت این سامانه روز دوشنبه (۱۸ مرداد) در آذربایجان شرقی و نیمه شمالی آذربایجان غربی تداوم خواهد یافت که در چنین شرایطی احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها، احتمال برخورد صاعقه و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، احتمال آبگرفتگی موقت و محدود، وزش تند باد موقت، خیزش گردو خاک وجود دارد. ازاین رو احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، تقویت سازه های موقتی، احتیاط در چرای دام در مسیل ها و مناطق مرتفع و احتیاط در فعالیتهای کوهنوردی سفارش می شود.

سازمان هواشناسی همینطور در ادامه این اخطار نسبت به افزایش فعالیت بادهای ۱۲۰ روزه اطلاع داده و آورده است: از امروز تا اواخر وقت دوشنبه (۱۶ تا ۱۸ مرداد) وزش باد شدید گاهی خیلی شدید و توفان گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی در شمال سیستان و بلوچستان، نوار شرقی خراسان جنوبی و جنوب شرق خراسان رضوی مورد انتظار است.

سازمان هواشناسی نسبت به احتمال وقوع طوفان شن، خیزش گرد و خاک، کاهش دید، تاخیر در پروازهای احتمالی، کاهش کیفیت هوا، اختلال در تردد جاده ای و خسارت به سازه های موقت و محصولات کشاورزی اطلاع داده و نسبت به خودداری از تردد غیر ضروری برای تمام گروه ها، احتیاط در تردد جاده ای، محکم کردن سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان های نیمه کاره سفارش کرده است.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، اخطار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1400/05/16
20:40:51
5.0 / 5
1035
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد