دستور مخبر جهت بررسی راه های پیشگیری از افزایش قیمت لبنیات

دستور مخبر جهت بررسی راه های پیشگیری از افزایش قیمت لبنیات

ایرنا- معاون اول رئیس جمهور دستور داد تا ضمن تشکیل جلسات فوری در هفته آتی به منظور بررسی راهکارهای کوتاه مدت و سریع پیشگیری از افزایش قیمت شیر و لبنیات مصرف عام مردم، عوامل اصلی افزایش ناگهانی قیمت شیر در ایام گذشته پیگیری و بررسی شود.


به گزارش آبیاری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول ریاست جمهوری، «محمد مخبر» بامداد امروز جمعه در جلسه کارگروه تنظیم بازار و کالاهای اساسی که به دستور رئیس جمهوری و جهت بررسی اقدامات لازم و فوری برای کنترل بازار شیر و لبنیات برگزار شد، ضمن اشاره به نگرانی های موجود در جامعه نسبت به افزایش قیمت شیر و محصولات لبنی اضافه کرد: دولت سیزدهم به دنبال تأمین منافع تولیدکنندگان و در عین حال رفع نیازهای مصرفی عام و مورد نیاز مردم در بخش شیر و لبنیات است.
وی با تکیه بر این که اگر امور به دست متولیان اصلی همچون اتحادیه ها و تولیدکنندگان باشد، بخشی بزرگی از مشکلات کشور حل می شود، عنوان کرد: باید هر صنفی در قیمت گذاری و نظارت بر تولید کالاهای مورد نیاز مردم بخصوص شیر و لبنیات که سهم عمده ای در تأمین سلامت مردم دارد، دارای اختیارات کافی باشد.
معاون اول رئیس جمهور در این نشست که با حضور وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، کشور و همینطور رئیس کل بانک مرکزی و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، به نگرانی ها و دغدغه های دامداران و تولیدکنندگان شیر در زمینه تأمین خوراک و نهاده های دامی اشاره و خاطرنشان کرد: ارائه تسهیلات به دامداران و تولیدکنندگان صنایع لبنی همچون سیاست های دولت برای تنظیم بازار شیر و لبنیات است تا شیر ارزان با بیشترین سوددهی به تولیدکنندگان به دست مصرف کننده ایرانی برسد.
مخبر در این نشست دستور داد ضمن تشکیل جلسات فوری در هفته آتی به منظور بررسی راهکارهای کوتاه مدت و سریع پیشگیری از افزایش قیمت شیر و لبنیات مصرف عام مردم، عوامل اصلی افزایش ناگهانی قیمت شیر در ایام گذشته پیگیری و بررسی شود.
در ادامه این جلسه، وزاری جهاد کشاورزی و صمت از عوامل اصلی گرانی لبنیات در کشور و همینطور اقدامات و تمهیدات لازم در ایام گذشته به منظور ثبات و کنترل قیمت بازار شیر و لبنیات گزارشی ارائه کردند.


منبع:

1400/05/23
11:25:48
5.0 / 5
1050
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد