پیشبینی رگبار و وزش باد شدید در بعضی نقاط کشور طی امروز

پیشبینی رگبار و وزش باد شدید در بعضی نقاط کشور طی امروز

به گزارش آبیاری مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در بعضی نقاط بخصوص در ساعات پس از ظهر اطلاع داد.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: روز چهارشنبه در بعضی نقاط استان های مازندران و گلستان، شمال تهران، البرز و سمنان، همین طور در هرمزگان، جنوب استان های کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس و در شرق بوشهر، جزایر واقع در شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان خصوصاً در ساعات پس از ظهر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.
وی با پیش بینی رگبار پراکنده در ارتفاعات البرز مرکزی و در شمال و شرق هرمزگان، جنوب استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و فارس و شرق بوشهر و جزایر خلیج فارس طی روز پنجشنبه، درباره جمعه و شنبه نیز اظهار داشت: جمعه در ارتفاعات مازندران و شمال آذربایجان غربی و شنبه در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز در استان های مازندران و گلستان، همین طور ارتفاعات زاگرس در شمال هرمزگان، غرب فارس و کهگیلویه و بویر احمد رگبار پراکنده انتظار می رود.
بگفته ضیاییان، یکشنبه نیز در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز در استان های مازندران، گلستان و سمنان، همین طور در ارتفاعات شمال هرمزگان و جنوب کرمان بارش خفیف در ساعات پس از ظهر پیش بینی می شود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همین طور تا روز جمعه پدیده غالب در شرق کشور خصوصاً منطقه زابل را "وزش باد شدید گاهی گرد و خاک" دانست و اشاره کرد: در سه روز آینده شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.
وی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۸ مرداد) صاف گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و طی جمعه (۲۹ مرداد) صاف، گاهی وزش باد و در اواخر وقت نیمه ابری با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۷ و ۲۸ مرداد) اهواز با بالاترین دمای ۴۵ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با بیشینه دمای ۲۶ و ۲۸ درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استانهای کشور هستند.
منبع:

1400/05/28
13:53:38
5.0 / 5
889
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد