در نامه نماینده ارومیه به رییس جمهور تاكید شد

حال دریاچه ارومیه خوب نیست

حال دریاچه ارومیه خوب نیست

به گزارش آبیاری نماینده مردم ارومیه طی یک نامه ای به رئیس جمهور به وضعیت نامناسب دریاچه ارومیه اشاره نمود و هشدار داد: حال دریاچه ارومیه خوب نیست و معیشت و زندگی میلیونها هموطن در شمال غرب کشورمان و در زمینه آبریز آن به ادامه حیات دریاچه گره خورده است.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، متن این نامه وحید جلال زاده به شرح زیر می باشد:
«حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای سید ابراهیم رئیسی
رییس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران
با سلام و احترام
حال دریاچه ارومیه، نگین آبی شمالغرب در استان آذربایجان غربی خوب نیست و معیشت و زندگی میلیونها هموطن در شمال غرب کشورمان و در زمینه آبریز آن به ادامه حیات دریاچه گره خورده است.
عدم توجه به موضوع مهم احیا دریاچه ارومیه و خشک شدن آن و رسوب میلیونها تن نمک در کف دریاچه با ایجاد کانون های بحرانی تولید گرد و غبار نمکی علاوه بر تهدید زیست بوم گیاهی و جانوری و لطمه به زمینهای کشاورزی بی گمان موج مهاجرت وسیع از این منطقه را رقم خواهدزد.
هرچند در سال های اخیر رحمت الهی و بارشهای باران به داد این نگین آبی شمالغرب رسید، اما پیکر دریاچه زخمی از سوء مدیریت های سال های اخیر در ستادی است که به احیا آن منجر نشد.
باید به این مسئله توجه کرد که منطقه ما مهم تر از مشکل آب، درگیر مساله مدیریت آب است.
پس از جنابعالی انتظار داریم بعنوان با اهمیت ترین مطالبه مردم آذربایجان و حوزه آبریز دریاچه ارومیه در امتداد تحقق وعده دولت سیزدهم به مردمان دلیر این منطقه، ترک فعل های صورت گرفته در ستاد احیای دریاچه ارومیه و نحوه هزینه کرد بودجه های میلیاردی که در ظاهر فقط نتوانست جانی به دریاچه نیمه جان ببخشد؛ را پیگیری نمایید.
همانگونه که جنابعالی در وعده های خود به مردم غیور آذربایجان غربی، موضوع احیای دریاچه ارومیه را جزو اولویت های دولت سیزدهم برشمردید، مردم غیور منطقه و دوستداران دریاچه ارومیه به همت دولت سیزدهم در این مهم امیدوارند.
شایان ذکر است که چند ماهی است زمان قانونی ستاد احیاء اختتام یافته و به تبع آن بیشتر پروژه های احیاء نیز متوقف شده است، پس به نمایندگی از مردم شریف ارومیه پیشنهاد می نمایم برای جلوگیری از خسارات عظیم در اسرع وقت کمیته ای به ریاست جنابعالی و با حضور وزرای نیرو، جهاد کشاورزی، کشور، سازمان محیط زیست، استانداران استانهای حوزه آبریز، تنی چند از نمایندگان مردم در مجلس تشکیل گردد و نسبت به حل و فصل عاجل موضوع تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند.
وحید جلال زاده
نماینده مردم شریف ارومیه و
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی»
منبع:

1400/06/25
14:45:25
5.0 / 5
1094
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد