شروع برداشت میگوی پرورشی در استان بوشهر

شروع برداشت میگوی پرورشی در استان بوشهر

به گزارش آبیاری ایرنا- معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان بوشهر اظهار داشت: برداشت میگوی پرورشی از سطح 6هزار و 100 هکتار در قالب 11 سایت در این استان آغازشده است.


صغری اشرف روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: در زمان حاضر عملیات برداشت میگوی پرورشی از شمال استان بوشهر شامل سایت های پرورش جزیره شیف، بویرات، رودحله، ریگ و موند شروع شده و تا حالا یکهزار و ۴۰۰ تن میگوی پرورشی از سطح ۲۸۰ هکتار برداشت شده است.
وی بیان کرد: شرایط و آب و هوای مناسب، افزایش مکانیزاسیون و وجود زیر ساخت های آماده موجب شد امسال در ۱۱ مجتمع و سایت از شمال تا جنوب استان بوشهر پرورش میگو اجرا شود.
اشرف یادآورشد: بر طبق برنامه ریزی انجام شده امسال پنج هزار استخر در قالب ۳۵۷ مزرعه به پرورش میگو در استان بوشهر اقدام نمودند و پیش بینی می شود ۳۰ هزار تن میگو از آنها برداشت شود.
وی اظهار نمود: ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورش استان بوشهر ذخیره سازی شد که این میزان بچه میگو با بهره گیری از ۳۰ هزار جفت میگوی مولد در ۱۹ مرکز تکثیر این استان تولید و در اختیار سایت های پرورش قرار گرفت.
معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان بوشهر تصریح کرد: ذخیره سازی بچه میگو در استخرهای پرورش این استان از نیمه دوم اردیبهشت شروع و تا اختتام تیرماه به طول انجامید و کار برداشت نیز از ۱۵ شهریور شروع و تا نیمه آبان ادامه دارد.
اشرف یادآورشد: سال قبل از سطح پنج هزار و ۶۰۰ هکتار استخر پرورش در استان بوشهر ۲۳ هزار تن میگوی پرورشی برداشت شد.
استان بوشهر با تولید ۶۰ درصد میگوی پرورشی کشور بعنوان قطب پرورش میگوی کشور شناخته شده است.منبع:

1400/06/26
13:40:06
5.0 / 5
813
تگها: آب , جزیره , سایت , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد