بارش باران و کاهش تدریجی دما در نوار شمالی کشور

بارش باران و کاهش تدریجی دما در نوار شمالی کشور

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش باران و کاهش تدریجی دما در نوار شمالی کشور، همین طور از افزایش وزش باد در 5 استان کشور آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به این که بر طبق تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی دو روز آینده در شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و مناطق غربی خراسان شمالی ابرناکی و بارش باران گاهی همراه با وزش باد و کاهش تدریجی دما رخ خواهد داد، اظهار نمود: طی این مدت بارش در استان گیلان شدت خواهد داشت و دریای خزر نیز مواج پیش بینی می شود.

وی در ادامه ضمن بیان این که پنجشنبه (۱۵ مهر) بارش در استانهای ساحلی دریای خزر مورد انتظار است، اظهار داشت: جمعه (۱۶ مهر) در سواحل دریای خزر و شنبه (۱۷ مهر) در استانهای مازندران و گلستان بارش پراکنده رخ می دهد.

به گفته ضیاییان، در ایام پنجشنبه و جمعه (۱۵ و ۱۶ مهر) افزایش وزش باد در شمال شرق، شرق، مرکز و دامنه های جنوبی البرز واقع در استانهای سمنان و تهران و در استانهای قم، همدان و مرکزی دور از انتظار نیست.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱۴ مهر) صاف، گاهی همراه وزش باد و در اواخر وقت نیمه ابری با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه (۱۵ مهر) نیمه ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ مهر) اهواز با بالاترین دمای ۴۲ و ۴۱ درجه سانتیگراد گرم ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۱۰ و ۹ درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استانهای کشور هستند.
1400/07/13
11:45:38
5.0 / 5
943
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد