معاون جهاد كشاورزی بوشهر:

شروع توزیع بذر گندم و کود بین کشاورزان استان بوشهر

شروع توزیع بذر گندم و کود بین کشاورزان استان بوشهر

به گزارش آبیاری ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهرگفت: باتوجه به شروع فصل کشت گندم در این استان 11هزار و 600 تن انواع بذر و 18 هزارو 800 تن کود اوره تامین و درحال توزیع بین کشاورزان است.


خسرو عمرانی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: تا حالا ۵۰ درصد سهمیه کود اوره کشاورزان استان بوشهر بین آنان توزیع شده و کودهای فسفاته پتاسه نیز به اندازه کافی و بدون محدودیت در این استان تامین است.
وی یادآورشد: بر طبق برنامه ریزی انجام شده مقرر است امسال ۱۰۳هزار و ۵۰۰ هکتار شامل ۸۸ هزار هکتار دیم و ۱۵ هزار و ۵۰۰ هکتار آبی از زمینهای کشاورزی این استان زیر کشت گندم برود.
عمرانی افزود: همین طور قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم هفت هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است که شرایط مطلوبی را برای کشت فراهم می آورد.
در سال آبی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ کشاورزان خودرا برای تولید ۱۱۴ هزار تن محصول گندم آماده کرده بودند برهمین اساس ۹۲ هزار هکتار از مزرعه های استان به زیر کشت گندم دیم و ۱۵هزار و۴۵۰ هکتار نیز به زیر کشت گندم آبی رفت اما به سبب کاهش میزان بارش و پراکنش نامناسب بیش از ۴۰ درصد مزرعه های گندم استان گرفتار خسارت شد و از ۱۱۴ هزار تن پیش بینی برداشت تنها ۶۰ هزار تن آن محقق شد.منبع:

1400/07/22
13:24:59
5.0 / 5
850
تگها: آب , كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد