کاهش دما و ادامه بارش ها در کشور

کاهش دما و ادامه بارش ها در کشور

آبیاری: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، ضمن اشاره به کاهش دما از بارش باران، برف و وزش باد طی روزهای آینده در بعضی نقاط کشور آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به بارش در ۱۰ استان کشور اظهارکرد: امروز(اول آبان ماه) در مناطقی از استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال زنجان و در اواخر وقت در غرب گیلان و یکشنبه (۲ آبان ماه) در استانهای گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز در استانهای قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وی با اشاره به ادامه روند کاهش دما در بعضی نقاط کشور اظهار داشت: دوشنبه (۳ آبان ماه) با شمالی شدن جریان هوا روی دریای خزر، در استانهای آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و در ارتفاعات البرز در استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران، وزش باد و کاهش دما پیش بینی می شود همین طور سه شنبه (۴ آبان ماه) در استانهای گیلان، مازندران و گلستان بارش باران و در اردبیل، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات و دامنه های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان نیز بارش پراکنده رخ می دهد.

ضیاییان با تاکید بر مواج بودن دریای خزر اظهارکرد: از اواخر دوشنبه (۳ آبان ماه) وطی روز سه شنبه (۴ آبان ماه) بارش در گیلان و مازندران شدید و دریای خزرمواج و توفانی خواهد بود. چهارشنبه (۵ آبان ماه) در استانهای ساحلی دریای خزر و شمال شرق بارش رخ می دهد همین طور طی این پنج روز بارش در مناطق مرتفع و کوهستانی البرز به شکل برف خواهد بود.

وی با تشریح وضعیت هوا در جنوب شرق کشور اظهار داشت: طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (۳ و ۴ آبان ماه) خصوصاً در ساعات پس از ظهر و اوایل شب، باتوجه به تقویت جریانات جنوبی در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان و ارتفاعات جنوب کرمان و چهارشنبه (۵ آبان ماه) در مناطقی از سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با تشریح وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲ آبان ماه) قسمتی ابری به همراه غبار صبحگاهی و گاهی نیمه ابری در پس از ظهر به همراه وزش باد با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه (۳ آبان) صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۱ و ۲ آبان) بندر عباس با بیشینه دمای ۳۵ و۳۴ درجه سانتیگراد گرم ترین مرکز استان کشور است و امروز(اول آبان ماه) اردبیل با بیشینه دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و فردا (۲ آبان ماه) اردبیل و زنجان با بیشینه دمای ۱۷ درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استان کشور خواهند بود.

منبع:

1400/08/02
12:26:16
5.0 / 5
877
تگها: آب , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد