آلودگی هوای مناطق پرتردد تهران طی امروز

آلودگی هوای مناطق پرتردد تهران طی امروز

بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت و امروز(10 آبان ماه) نیز باتوجه به پایداری نسبی جو در مناطق پرتردد آلوده پیش بینی می شود.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان میدهد که در بامداد امروز (۱۰ آبان ماه) عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و در بعضی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار می گیرد.

پایداری نسبی جو در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود. با تداوم این شرایط جوی و عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت دوشنبه (۱۰ آبان ماه) هم زمان با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در مناطق پرتردد پیش بینی می شود.

با افزایش تندی باد تا بامداد روز سه شنبه (۱۱ آبان ماه) از غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد، هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی احتمال کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد وجود خواهد داشت. رشد نسبی ناپایداری جوی در طول روز همراه با وزش باد مؤثر سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد. به تدریج با کاهش تندی باد تا اواخر وقت سه شنبه ( ۱۱ آبان ماه) همراه با افزایش ترافیک شامگاهی، تجمع ذرات معلق و درنتیجه کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پایتخت پیش بینی می شود.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۰ و کیفیت هوا در قابل قبول است.
1400/08/11
09:41:39
5.0 / 5
682
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد