تیراندازی مجدد شکارچیان غیر مجاز به محیط بانان خوزستانی

تیراندازی مجدد شکارچیان غیر مجاز به محیط بانان خوزستانی

به گزارش آبیاری خوزستان رئیس اداره محیط زیست کارون از تیراندازی شکارچیان غیر مجاز به سمت ماموران یگان محیط زیست کارون و اهواز و مصدومیت یک محیط بان اطلاع داد.


عباس ظاهری شهماروندی اظهار نمود: بعد از حوادث اخیر در ارتباط با تیراندازی شکارچیان متخلف به سمت مامورین این اداره، امروز (پنجشنبه) با هماهنگی اداره محیط زیست اهواز، اکیپ مشترک دو اداره اهواز و کارون به منطقه اعزام شدند.
به گزارش آبیاری به نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، وی ادامه داد: اکیپ ها ساعت ۱۰ در منطقه شیرین شهر پس از پایش و دوربین کشی در منطقه متوجه وجود یک دستگاه پراید سفید رنگ شدند که دو سرنشین آن درحال شکار بودند. پس از سوار شدن، دو شکارچی غیرمجاز درحال خروج از منطقه با کمین مأموران یگان محیط زیست مواجه گشتند که مأموران با فرمان ایست، قصد متوقف کردن خودرو را داشتند.
رئیس اداره محیط زیست کارون بیان نمود: شکارچیان بدون توجه به فرمان ایست، با تهدید اسلحه و با سرعت زیاد و ضربه زدن به خودرو سازمانی این اداره قصد فرار از منطقه را داشتند اما در اثر ضربه ای که به خودرو وارد شد از مسیر منحرف و متوقف شدند.
وی اضافه کرد: یکی از شکارچیان بمحض خارج شدن از خودرو با اسلحه شکاری دو مرتبه به صورت مستقیم به سمت ماموران شلیک کرد و از محل متوراری شد. شکارچی دوم با ماموران درگیر و از ناحیه مچ پا به یکی از مامورین صدمه وارد کرد که با درایت و شجاعت ماموران این اداره، وی دستگیر و به همراه پرنده های شکار شده و یک قبضه اسلحه شکاری جهت سیر مراحل قضایی به کلانتری تحویل داده شد.
ظاهری همینطور از مجموعه دادگستری شهرستان کارون و دادستان شهرستان تشکر کرد.
منبع:

1400/08/14
16:45:50
5.0 / 5
797
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد