سرپرست دانشگاه در افتتاحیه برج شماره ۲ نوآوری و فناوری:

دانشکده های دانشگاه امیرکبیر پروژه های راهبردی اجرائی می کنند

دانشکده های دانشگاه امیرکبیر پروژه های راهبردی اجرائی می کنند

آبیاری: سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر از واگذاری پروژه های راهبردی به دانشکده های این دانشگاه در امتداد رفع معضلات کشور خبرداد.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا دکتر سید حسن قدسی پور امروز در مراسم افتتاح برج شماره ۲ نوآوری و فناوری دانشگاه امیرکبیر یکی از زیر ساختهای اقتصاد دانش بنیان را توسعه فناوری دانست و اضافه کرد: لوازم اصلی توسعه اقتصاد دانش بنیان نیروی انسانی فرهیخته، فارغ التحصیلان دانشگاه ها و دانشمندان هستند که موتور اصلی توسعه اقتصاد دانش بنیان به شمار می روند.
وی با اشاره به وجود نیروهای انسانی توانمند در کشور، اظهار نمود: ایران در این شاخص جزو رتبه های اول است، ولی در بهره گیری از این نیروها مشکل داریم؛ چونکه به اندازه کافی از نیروهای متخصص استفاده نکردیم که این چالش باید مرتفع شود.
قدسی پور حمایت دستگاهها از دستاوردهای فناورانه را یکی دیگر از موتورهای اقتصاد دانش بنیان عنوان نمود و تصریح کرد: این در حالیست که با وجود کوشش های صورت گرفته دستگاهها علاقه ای به همکاری ندارند و ما تا رسیدن به وضع مطلوب فاصله بسیاری داریم.
سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر این که کشور باید به نقطه ای برسد که بخش صنعتی برای رفع مشکلات خود بجای شرکت های خارجی به شرکت های دانش بنیان داخلی مراجعه کنند، افزود: ما برای پر کردن این خلأ برنامه داریم که به هر یک از دانشکده های این دانشگاه یک تا ۲ برنامه راهبردی محول نماییم که فاز اول آن اجرائی شده است.
بگفته وی فاز اول این طرح شناخت رقبا و بازار و تحلیل مسائل است.
قدسی پور اضافه کرد: اجرای این طرح نیاز به پشتیبانی از دانشکده ها دارد که دراین زمینه از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درخواست حمایت داریم.
منبع:

1400/08/17
10:09:48
5.0 / 5
833
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد