رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد

کاهش 8 تا 10 درصدی گازهای تولیدی گلخانه ای ایران

کاهش 8 تا 10 درصدی گازهای تولیدی گلخانه ای ایران

به گزارش آبیاری خوزستان رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به خاموش شدن مشعل های گازی پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس اظهار داشت: تابحال اعلام می کردیم به جای ۴ درصد، ۵ درصد گازهای گلخانه ای را کاهش داده ایم اما حالا با افزایش این روند در شرق کارون، حداقل این رقم به ۸ تا ۱۰ درصد می رسد.علی سلاجقه در مراسم آخر مشعل سوزی و ارسال گازهای اسیدی مجتمع پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس بهبهان به منطقه آغاجاری که امروز (۲۷ آبان ماه) برگزار شد، با تشکر از مسؤلان ذی ربط این پروژه اظهار نمود: در اجلاس گلاسکو اعلام کردیم که ایران گام به گام و منطبق با اسناد بالادستی درحال پیش رفتن در جهت کاهش گازهای گلخانه ای است و امروز نماد عینی این مورد را در پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس دیدیم.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، وی افزد: این کار در سخت ترین شرایط تحریم، به دست جوانان برومند ایرانی و بدون استفاده از هیچ کدام از ظرفیت های خارجی انجام و یکی از آرزوهای ملت ایران برآورده شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: پیش از این، زمانی که وارد خوزستان می شدیم می دیدیم چگونه شبانه مشعل های گازی که از نظر قیمت و ارزش افزوده می توانستند ظرفیت عالی ایجاد کنند، می سوختند و جو را آلوده و شهرها را با مشکل مواجه می کردند اما امروز با خاموش شدن این مشعل در پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس به دنیا نشان دادیم که می توانیم.

وی بیان نمود: تزریق گازهای ترش به مجموعه پالایشگاه آغاجاری و سایر پالایشگاه ها باعث ایجاد ارزش افزوده بیشتر و همینطور افزایش فشار لایه های گازی زیر زمین و سهل الوصول تر شدن گازها می شود. از طرفی هم رویای همیشگی مردم ایران بخصوص مردم خوزستان که استان دلیرمردان است و باید به جایگاه خود برسد، به منصه ظهور رسید.

سلاجقه اضافه کرد: با تلاش کارشناسان غیرتمند ایرانی دیدیم که آخرین مشعل این پالایشگاه خاموش شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: از نظر دستاوردهای محیط زیستی، مردم مطمئن باشند که ایران ارتقا می یابد. تابحال اعلام می کردیم به جای ۴ درصد، ۵ درصد گازهای گلخانه ای را کاهش داده ایم اما حالا با افزایش این روند در شرق کارون، حداقل این رقم به ۸ تا ۱۰ درصد می رسد.

منبع:

1400/08/28
14:01:18
5.0 / 5
549
تگها: آب , محیط زیست
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد