معاون بازرگانی داخلی شركت بازرگانی دولتی اعلام كرد:

پرداخت 7 هزار میلیارد تومان یارانه برای تأمین گندم صنف و صنعت

پرداخت 7 هزار میلیارد تومان یارانه برای تأمین گندم صنف و صنعت

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران ضمن اشاره به لزوم تغییر در ساختار تامین  گندم صنف و صنعت، از پرداخت هفت هزار میلیارد تومان یارانه به این بخش اطلاع داد.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از شرکت بازرگانی دولتی ایران، «حسن حنان» اظهار داشت: بیشتر از هفت هزار میلیارد تومان یارانه گندم به بخش صنف و صنعت داده می شود تا این کالای اساسی با قیمت پایین تر به دست مردم برسد، در حالیکه مردم از این یارانه بهره مند نمی شوند.
معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران اضافه کرد: این یارانه برای کاهش قیمت های فرآورده های ساخته شده از گندم مانند ماکارونی، کیک، کلوچه، بیسکویت و... پرداخت می شود و باری بزرگ بر دوش دولت قرار می گیرد و این در شرایطی است که صنایع مزبور با قیمت های بالاتر محصولات خویش را به بازار داخلی عرضه یا نسبت به صادرات اقدام می کنند.
حنان با بیان این موضوع، تغییر ساختار و اقدام فوری برای اصلاح قیمت گندم صنف و صنعت را ضروری دانست.
ثبات قیمت جهانی گندم در شاخص ۳۰۴
شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام نمود: قیمت جهانی گندم بعد از افزایشی که در هفته گذشته داشت، در هفته منتهی به ۱۹ نوامبر ثابت ماند و شاخص ۳۰۴ را ثبت نمود.
بنابراین گزارش، با اینکه گندم ۱۲.۵ درصد روسیه در هفته جاری با رشد ۷ دلاری در هر تن به ۳۴۷ دلار رسید و گندم B آلمان رشدی ۲ دلاری و گندم اتحادیه اروپا به ۳۴۷ دلار در هر تن رسید؛ اما این شاخص با یک دلار کاهش در عدد ۳۰۴ قرار گرفت.
بازار بین المللی گندم در این هفته شاهد خرید ۶ محموله گندم توسط ژاپن و تایوان بود که مبدأ خرید ژاپن کشورهای آمریکا، کانادا، فلیپین و استرالیا بودند.
همچنین می‎ توان به خرید ۶۰ هزار تن توسط مصر از رومانی اشاره نمود.
خرید قابل توجه گندم الجزایر از نکات برجسته در اخبار بازار جهانی این محصول استراتژیک است که به میزان ۸۰۰ هزار تن و دوره حمل در دسامبر می رسد. مبدأ خرید از کشورهای آلمان، هلند، روسیه و آرژانتین بوده است که تنها ۲۵۰ هزار تن آن از مبدأ روسیه خریداری شده است.
بر این اساس، صادرات گندم روسیه ۳۴ درصد از آغاز سال زراعی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ کاهش داشته است و پیشبینی می شود عوارض صادراتی این محصول در روسیه به ۷۸.۳ دلار در هر تن برسد.


منبع:

1400/09/04
20:26:11
5.0 / 5
783
تگها: شركت , محصولات
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد