معاون سازمان جنگل ها:

منابع طبیعی کشور با 40 درصد کمبود نیروی انسانی روبروست

منابع طبیعی کشور با 40 درصد کمبود نیروی انسانی روبروست

به گزارش آبیاری ایرنا- معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: این نهاد در کل کشور و خصوصاً در بخش حفاظت از عرصه ها با 40 درصد کمبود نیروی انسانی روبه روست.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، عبدالرضا بازدار روز چهارشنبه در جریان گردهمایی معاونان برنامه ریزی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در اصفهان در جمع خبرنگاران اضافه کرد: ۱۴ هزار پُست در بدنه این سازمان وجود دارد اما ۶۰ درصد آنها تامین شده و بقیه خالی است.
وی با تاکید بر مسئولیت پذیری در این نهاد اضافه کرد: کمبود منابع انسانی و مالی یکی از دغدغه های سازمان جنگل هاست و این سال ها با مشارکت مردم این کمبود تا حدی جبران شد و البته می خواهیم با استفاده بهینه از منابع انسانی و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی این خلاء را جبران نماییم.
معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: این سازمان مدیریت بیش از ۸۳ درصد از مساحت کشور را بر عهده دارد، پس از دولت انتظار می رود که نگاه مناسبی به این بخش داشته باشد برای اینکه برای بهبود حفاظت و عملکرد به امکانات، تجهیزات و منابع انسانی کافی نیاز است.بازدار درباره لایحه بودجه ۱۴۰۱ و میزان اعتبارات این سازمان اشاره کرد: حالا لایحه در مجلس درحال بررسی است و اعتبار و منابع مناسبی در آن برای سازمان جنگلها پیش بینی شده است البته اعلام جزئیات آن به تصویب نهایی بستگی دارد.
وی با اشاره به اهمیت تخصیص اعتبارات هر استان منهای میزان درآمد خزینه همان خطه گفت: درآمدهایی که در حساب خزانه منابع طبیعی و آبخیزداری هر استان وارد می شود باید در همان مناطق هزینه شود برای اینکه تا حالا این درآمدها بطور کامل به خزانه ملی واریز می شد و سپس در اختیار استانها قرار می گرفت که این روند باید اصلاح گردد.
گردهمایی یک روزه مدیران ستادی و معاونان برنامه ریزی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور باهدف بررسی موضوعات مالی، اداری و پشتیبانی، برنامه وبودجه، ساختار سازمانی، لایحه بودجه ۱۴۰۱ و تبدیل وضعیت نیروها طبق بند «د» تبصره ۲۰ قانون برنامه بودجه ۱۴۰۰ روز چهارشنبه در سالن اجتماعات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان اجرا شد.


منبع:

1400/09/24
13:01:31
5.0 / 5
959
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد