واحدهای توزیعی مرغ برای دریافت کد یکتا اقدام نمایند

واحدهای توزیعی مرغ برای دریافت کد یکتا اقدام نمایند

به گزارش آبیاری معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران اظهار داشت: از دو ماه دیگر، تمام واحدهای صنفی توزیع کننده مرغ، برای تحویل حواله این محصول از شرکت پشتیبانی امور دام، نیازمند کد یکتا هستند.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، «بهنام نیک منش» اشاره کرد: برمبنای ابلاغ سازمان دامپزشکی به کشتارگاه ها و در امتداد ساماندهی بازار مرغ از شبکه تامین تا توزیع به سبب جلوگیری از کمبود و گرانی آن، تحویل مرغ منجمد منوط به دارا بودن کد یکتا شده است.
وی اضافه کرد: تعداد قابل توجه از واحدهای صنفی به سبب عدم آگاهی از قانون جدید سازمان دامپزشکی هنوز کد یکتا را دریافت نکرده و نتوانسته اند از شرکت پشتیبانی امور دام کشور مرغ منجمد مورد نیاز بازار را تامین کنند.
نیک منش اشاره کرد: با پیگیری های اتاق اصناف ایران و مکاتبه با وزیر جهاد کشاورزی، معاونت تجاری داخلی و دبیر کارگروه تنظیم بازار، اکنون الزام واحدهای صنفی توزیع کننده مرغ به دریافت کد یکتا به مدت ۲ ماه تعلیق شده است. بدین سان واحدهای صنفی، طبق روال سابق می توانند مرغ منجمد دریافت و توزیع کنند.
وی اظهار داشت: لازم به تاکید است، بعد از اختتام دو ماه، شرکت پشتیبانی امور دام کشور به آن دسته از واحدهای صنفی که کد یکتا دریافت نکرده باشند، مرغ منجمد تحویل نخواهد داد. بدین جهت لازم است این واحدهای صنفی هرچه سریع تر برای دریافت کد یکتا اقدام نمایند.
نیک منش اشاره کرد: یکی از مزیت های دریافت کد یکتا، نظارت بر حفظ سلامت و بهداشت مرغ توزیع شده در بازار است.


منبع:

1400/10/02
10:49:59
5.0 / 5
973
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد