بارش برف و باران در ۱۰ استان

بارش برف و باران در ۱۰ استان

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش برف و باران در 10 استان طی امروز (9 دی ماه) از ادامه آلودگی شهرهای پرجمعیت تا سه روز آینده خبرداد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اضافه کرد: بر طبق تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز (۹ دی ماه) در بخش هایی از استانهای خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، فارس، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، اصفهان و یزد بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش بینی می شود همین طور در بخش هایی از خراسان جنوبی، لرستان، ایلام و کرمانشاه بارش پراکنده انتظار می رود.

وی اضافه کرد: جمعه (۱۰ دی ماه) علاوه بر مناطق ذکر شده در خراسان جنوبی و خراسان رضوی بارش ادامه خواهد داشت. شنبه (۱۱ دی ماه) فعالیت سامانه بارشی محدود به نوار جنوبی کشور در استانهای بوشهر، جنوب فارس، هرمزگان خواهد بود و با خروج سامانه از کشور در بخش هایی از خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان بارش پراکنده انتظار می رود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور اظهار داشت: یکشنبه (۱۲ دی ماه) سامانه جدیدی با شدت بارش بیشتر از جنوب غرب کشور وارد می شود و نیمه جنوبی و غرب کشور را در بر می گیرد. دوشنبه (۱۳ دی ماه) گستره فعالیت سامانه بارشی افزایش می یابد و در غالب مناطق کشور بارش ادامه خواهد داشت.

وی اشاره کرد: طی سه روز آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کاهش کیفیت هوا به سبب انباشت آلاینده های جوی انتظار می رود.

به گفته ضیاییان از امروز تا دوشنبه (۹ تا ۱۳ دی ماه) خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و توفانی خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۰ دی ماه) نیمه ابری همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و طی شنبه (۱۱ دی ماه) نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی، در بعداز ظهر وزش باد و به تدریج ابری با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۹ و ۱۰ دی ماه) بندرعباس با دمای ۲۶ و ۲۴ درجه سانتیگراد گرم ترین و تبریز با دمای ۱- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.
1400/10/09
17:53:29
5.0 / 5
809
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد