مدیرجهاد كشاورزی آستارا:

دامداران آستارا برای دریافت وام در سامانه سیتا نام نویسی کنند

دامداران آستارا برای دریافت وام در سامانه سیتا نام نویسی کنند

آبیاری: مدیر جهاد کشاورزی آستارا از دامداران این شهرستان خواست، برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش و بهره مندی از نهاده های مورد نیاز، در سامانه سیتا نام نویسی کنند تا برای آنها دامدار کارت صادر شود.


ساسان کارجویان شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا هدف از صدور دامدار کارت برای دامداران روستایی و عشایری را اصلاح و کارآمدسازی یارانه و تامین سرمایه و نهاده های مورد نیاز حرفه دامداری دانست.
وی اظهار داشت: دامداران باید برای نام نویسی در سامانه یکپارچه تسهیلات اعتباری (سیتا) به آدرس اینترنتی https: //cita.maj.ir مراجعه و مدارک خودرا بارگذاری و کد رهگیری دریافت نمایند.
وی اضافه کرد: به ازای نگهداری هر دام سبک، سه میلیون و به ازای نگهداری هر دام سنگین، هفت میلیون ریال تسهیلات به دامداران پرداخت خواهد شد و ملاک شناسایی دامداران روستایی و عشایری، داشتن دامدار کارت یا معرفی نامه از سازمان جهاد کشاورزی استان است.
به گفته مدیر جهاد کشاورزی آستارا بررسی مدارک و صلاحیت متقاضیان، در کارگروه استانی انجام خواهد گرفت و واجدین شرایط برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش به بانکها معرفی خواهند شد.
بر اساس اطلاعات موجود؛ دامداران روستایی و عشایری آستارا از ۱۸ هزار و ۵۰۰ راس گاو و گوساله و ۱۶ هزار راس گوسفند و بز به روش های سنتی و صنعتی نگهداری می کنند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، مرز جمهوری آذربایجان و همسایگی استان اردبیل واقع شده است.


منبع:

1400/10/14
19:08:01
5.0 / 5
846
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد