بارش در جنوب و جنوب شرق کشور

بارش در جنوب و جنوب شرق کشور

به گزارش آبیاری رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش در مناطق جنوب و جنوب شرق کشور از ورود سامانه جدید بارشی از مرزهای غربی کشور اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به بارش در مناطق جنوبی کشور تصریح کرد: برپایه تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز چهارشنبه( ۲۹ دی ماه) در شرق هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در نواحی مرتفع بارش برف پیشبینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: از اواخر وقت امروز (۲۹ دی ماه) سامانه بارشی از شمال غرب کشور وارد می شود و پنج شنبه (۳۰ دی ماه) در شمال غرب، غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی، به تدریج ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز و استانهای ساحلی دریای خزر بارش باران و برف، وزش باد شدید و در نواحی کوهستانی کولاک برف انتظار می رود.

وی ضمن اشاره به وضعیت بارش در روز جمعه (اول بهمن ماه) و ابتدای هفته آینده اظهار داشت: جمعه این شرایط در سواحل شرقی دریای خزر، ارتفاعات شرقی البرز و نواحی شمال شرق ادامه دارد و در بخش هایی از شرق کشور بارش پراکنده باران و برف پیشبینی می شود. روزهای شنبه و یکشنبه (۲ و ۳ بهمن ماه) در بیشتر نقاط کشور جوی پایدار حاکم است.

ضیاییان ضمن تشریح وضعیت دما افزود: امروز در استانهای ساحلی خزر و اردبیل افزایش نسبی دما و از پنجشنبه (۳۰ دی ماه) با شمالی شدن جریانات باردیگر روند کاهشی دما در این مناطق انتظار پیشبینی می شود. در سایر نقاط کشور هم طی پنج روز آینده روند کاهشی دما و ماندگاری هوای سرد بخصوص در ایام جمعه ( اول بهمن ماه) و شنبه (۲ بهمن ماه) قابل انتظار است.

وی افزود: پنجشنبه (۳۰ دی ماه) و جمعه (اول بهمن ماه) در جنوب غرب و استانهای ساحلی جنوب کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیشبینی می شود. این شرایط جمعه (اول بهمن ماه) برای نیمه شرقی کشور و استانهای قزوین، البرز، تهران، مرکزی، قم، سمنان و اصفهان انتظار می رود.

ضیاییان ضمن اشاره به وضعیت خلیج فارس، دریای عمان و خزر اظهار داشت: امروز خلیج فارس و از پنجشنبه (۳۰ دی ماه) تا قبل از ظهر شنبه (۲ بهمن ماه) خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود همینطور دریای خزر پنج شنبه (۳۰ دی ماه) و جمعه ( اول بهمن ماه) مواج و توفانی پیشبینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با تشریح وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۳۰ دی ماه) کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد و غبار محلی با حداقل دمای ۳- و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد و طی جمعه (اول بهمن ماه) صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۵- و حداکثر دمای ۵ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی امروز (۲۹ دی ماه) شهرهای ارومیه، تبریز، زنجان و سنندج با بیشینه دمای ۲- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور لقب می گیرند و فردا تبریز با دمای ۳- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور خواهد بود.
1400/10/29
19:25:15
5.0 / 5
944
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد