۶ نکته درباره افزایش جمعیت کلاغ ها

۶ نکته درباره افزایش جمعیت کلاغ ها

فقدان دشمن طبیعی و تامین غذای کلاغ ها توسط مردم شهر سبب افزایش جمعیت کلاغ های پیر می شود که تبعات زیست محیطی به دنبال دارد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، با وجود انجام نشدن تحقیقات آماری درباره پرندگان تهران و نبود آمار دقیقی از جمعیت گونه های مختلف پرندگان اما افزایش برخی گونه های پرندگان مانند کلاغ ها طی ۱۰ سال اخیر در شهر تهران قابل چشم پوشی نیست. برمبنای صحبت های علیرضا هاشمی -مدیر عامل انجمن پرنده شناسی و پرنده نگری طرلان - به شش نکته درباره افزایش تعداد کلاغ ها وتاثیر این افزایش جمعیت بر سیستم اکولوژیک اشاره می کنیم:

*طبق مشاهدات، تعداد کلاغ ها نسبت به قبل بالا رفته است که فقدان دشمن طبیعی در شهر می تواند از مهم ترین دلیلهای این وضعیت باشد.

* در وضعیت طبیعی در پی کاهش قدرت جسمی کلاغ ها به سبب فقدان تغذیه کافی، پرندگان شکاری آنها را شکار می کنند اما در شهر تهران دشمنی برای کلاغ ها وجود ندارد.

*وقتی پرندگان نتوانند در طبیعت غذای مورد نیاز خودرا تامین کنند، ضعیف می شوند و از بین می روند ولی در تهران کلاغ وقتی پیر می شود حتی اگر نتواند پرواز کند، می تواند از زباله ها تغذیه کند. بنا بر این ما در پارک ها کلاغ های پیری را می بینیم که نمی توانند پرواز کنند و راه می روند ولی کماکان زنده هستند.

*کلاغ ها به زباله ها و پسماندهای غذایی دسترسی دارند و این اتفاقی است که موجب افزایش جمعیت کلاغ های پیر در تهران و تمام شهرهای بزرگ می شود.

*وقتی تعداد کلاغ ها و جانوران دیگر زیاد می شود، تعادل اکولوژیک به هم می خورد و بر زندگی دیگر جانداران هم تاثیر می گذارد.

*در صورت افزایش تعاداد کلاغ ها، آنها می توانند به جایگاه های لانه گزینی سایر پرندگان تعرض کنند و یا رقیب تغذیه آنان شوند بدین سبب هرچیزی که از حد و اندازه معین خود بیشتر شود سبب تغییر کل سیستم اکولوژیک می شود.
1400/11/14
13:01:07
5.0 / 5
842
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد