اعتبارات احیا و مرمت قنوات در خراسان جنوبی ۶ برابر شد

اعتبارات احیا و مرمت قنوات در خراسان جنوبی ۶ برابر شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار داشت: اعتبارات مصوب احیا و بازسازی قنوات استان امسال نسبت به اعتبارات مصوب سال قبل 6 برابر شده است.


مهدی جعفری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اضافه کرد: امسال اعتبار مصوب استان خراسان جنوبی برای احیا و مرمت قنوات ۱۲۳ میلیارد تومان بوده که تا حالا ۶۹ میلیارد تومان تخصیص یافته است.
وی گفت: ۶ هزار و ۹۸۴ رشته قنات در خراسان جنوبی وجود دارد که همه این قنوات در سامانه تحت وب قنوات کشور ثبت شده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار داشت: طول قنوات استان حدود چهار هزار کیلومتر است که تا حالا هزار و ۱۱۸ کیلومتر مرمت و بازسازی شده است.
وی اشاره کرد: اگر ۱۰۰ درصد اعتبارات مصوب تخصیص پیدا کند، حدود ۱۴۰ کیلومتر دیگر از قنوات استان امسال مرمت و بازسازی خواهد شد.
جعفری با بیان این که ۲ هزار و ۹۰۰ کیلومتر از قنوات این استان نیازمند مرمت است اظهار داشت: در مجموع بیش از ۲۵ درصد قنوات خراسان جنوبی تا حالا مرمت و احیا شده است.
وی با اشاره به قنوات سیل خورده سال جاری افزود: سه قنات بزرگ روستای گز شهرستان سربیشه، قنوات دادران و وازی گزیک شهرستان درمیان امسال با همکاری بسیج سازندگی استان و مشارکت پررنگ مالکان مرمت و بازسازی شد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار داشت: این قنوات با اعتبار ۳۰ میلیاردریال بازگشایی، بازسازی و مرمت شده و هم اکنون آبدهی آنها در مجموع ۹۰ لیتر بر ثانیه است.


1400/11/29
22:38:10
5.0 / 5
629
تگها: آب , كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد