تنفس هوای پاک در تهران طی نخستین روز اسفندماه

تنفس هوای پاک در تهران طی نخستین روز اسفندماه

به گزارش آبیاری برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت الان در شرایط «پاک» قرار دارد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبحگاه امروز(اول اسفندماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار گرفته است که ناشی از وزش باد مؤثر و شکل گیری ناپایداری جوی طی ساعات گذشته است. تداوم شرایط ناپایدار جوی همراه با وزش باد و بارش باران در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود.

با کاهش نسبی تندی باد تا اواخر وقت یکشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا حدودی بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و به تبع آن کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار می گیرد.

عدم وزش باد مؤثر تا بامداد روز دوشنبه (۲ اسفندماه) همزمان با آغاز تردد خودرو ها سبب افزایش میزان غلظت آلاینده ها خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در پاره ای از مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

وزش باد نسبتاً شدید در طول روز شرایط مناسب را برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد نمود. با تداوم شرایط ناپایدار جوی تا اواخر وقت دوشنبه و وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق کاهش خواهد یافت و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۴۵ و کیفیت هوا در وضعیت پاک است.
1400/12/02
10:19:33
5.0 / 5
664
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد