کیفیت هوای تهران در مرز ناسالم برای گروههای حساس

کیفیت هوای تهران در مرز ناسالم برای گروههای حساس

به گزارش آبیاری برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در حالیکه الان کیفیت هوای تهران در مرز وضعیت ناسالم برای گروههای های حساس قرار دارد، با آغاز تردد خودرو ها و برقراری جو آرام هوای تهران در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که در بامداد امروز(۳ اسفندماه) همزمان با آغاز تردد خودرو ها و برقراری جو نسبتاً آرام، بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.

افزایش نسبی تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند. به تدریج با تقویت ناپایداری جوی و رشد ابرناکی تا اواخر وقت سه شنبه همراه با وزش باد مؤثر، غلظت آلاینده ها کاسته می شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار می گیرد.

کاهش تندی باد تا بامداد روز چهارشنبه (۴ اسفندماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد ازاین رو کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

طی روز به تدریج بر تندی باد افزوده می شود و بهبود نسبی کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود. با تداوم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی چهارشنبه پراکندگی آلاینده ها تسهیل می شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۳ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۹ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

منبع:

1400/12/03
20:46:19
5.0 / 5
578
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد