وضعیت قابل قبول کیفیت هوای تهران

وضعیت قابل قبول کیفیت هوای تهران

بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با عنایت به کاهش تردد خودرو ها تا صبح امروز، کیفیت هوا در بیشتر مناطق تهران در محدوده قابل قبول قرار دارد.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بنابر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با عنایت به کاهش تردد خودرو ها تا صبحگاه امروز جمعه (۶ اسفندماه) و وزش باد مؤثر، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.
همینطور وزش باد مؤثر در خلال روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت جمعه برقراری وضعیت قابل قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.
از طرفی کاهش نسبی تندی باد تا بامداد روز شنبه (۷ اسفندماه) همراه با آغاز تردد خودرو ها سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.
افزایش تندی باد در طول روز هم شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد نمود و تقویت ناپایداری جوی، رشد ابرناکی و احتمال بارش پراکنده تا ساعات پایانی شنبه همراه با وزش باد مؤثر، کاهش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.
به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۵ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار دارد.
منبع:

1400/12/06
20:35:53
5.0 / 5
447
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد