بارش باران و رگبار و رعد و برق در تهران

بارش باران و رگبار و رعد و برق در تهران

بر مبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده با عنایت به تناوب فعالیت سامانه بارشی آسمان نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات بارش باران و رگبار و رعدوبرق پیشبینی می شود.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بر مبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران، طی پنج روز آینده با عنایت به تناوب فعالیت سامانه بارشی آسمان نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات بارش باران و رگبار و رعد و برق و وزش باد و گاهی وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات بارش ها به صورت باران و برف و کولاک برف همراه با مه پیشبینی می شود.

شدت بارش ها اواخر وقت چهارشنبه و روزهای پنجشنبه و جمعه (۱۸ و ۱۹ و ۲۰ اسفندماه) بخصوص در نیمه شمالی استان است همینطور روزهای پنجشنبه و جمعه وزش باد و گاهی وزش باد شدید موقتی بخصوص در نیمه جنوبی استان مورد انتظار است.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، آسمان تهران فردا (۱۸ اسفندماه) نیمه ابری وگاهی همراه با وزش باد واز پس از ظهر بارش باران با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و برای روز پنجشنبه (۱۹ اسفندماه) ابری و در بعضی ساعت ها بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیرورکوه - امین آباد با دمای ۳- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

اداره کل هواشناسی استان تهران همینطور با صدور اخطار نارنجی رنگ از فعالیت سامانه بارشی وبارش باران، برف، وزش باد، رگبار و رعدوبرق و احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد بخصوص در نیمه شمالی استان از پس از ظهر چهارشنبه (۱۸ اسفند) تا جمعه(۲۰ اسفند) خبرداد.

در این شرایط جوی اختلال در تردد، پدیده مه، کاهش دید و لغزندگی جاده ها بخصوص در مسیرهای کوهستانی و گردنه ها، آبگرفتگی معابر شهری بخصوص در نیمه شمالی استان و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی استان تهران در این شرایط جوی پرهیز از توقف در کنار رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در سفرهای برون شهری، اجتناب از صعود به ارتفاعات و کوهنوردی را سفارش می کند.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

منبع:

1400/12/17
21:29:54
5.0 / 5
683
تگها: آب , دستگاه , سفر , مسیر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد