افزایش سرعت باد در فراساحل دریای خزر

افزایش سرعت باد در فراساحل دریای خزر

سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار زرد رنگ درباره افزایش سرعت باد در فراساحل در دریای خزر، نسبت به محدودیت در تردد قایق ها و شناورهای سبک و تفریحی، احتیاط در کارهای دریایی در مناطق فراساحل، احتیاط در تردد شناورهای نیمه سنگین و در نظر گرفتن تمهیدات لازم جهت پیش گیری از هر گونه خسارت سفارش کرد.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ و با اشاره به افزایش سرعت باد که از امروز سه شنبه (۲ فروردین) شروع و تا چهارشنبه (۳ فروردین) ادامه دارد، آورده است: افزایش سرعت وزش باد همراه با بارش باران و افزایش ارتفاع موج بین ۱ تا ۱.۵ متر در سواحل و تا ۲ تا ۲.۵ متر در فراساحل در دریای خزر، در نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان و مازندران پیش بینی می شود.
در این شرایط احتمال پاره شدن تورهای صیادی و خسارت به قفس های پرورش ماهی، احتمال غرق شدن قایق های کوچک و اختلال در تردد با شناورهای نیمه سنگین و احتمال خسارت به تاسیسات دریایی به ویژه در فراساحل وجود دارد، بدین سبب محدودیت در تردد قایق ها و شناورهای سبک و تفریحی، احتیاط در کارهای دریایی در مناطق فراساحل، احتیاط در تردد شناورهای نیمه سنگین و در نظر گرفتن تمهیدات لازم جهت پیش گیری از هر گونه خسارت سفارش می شود.
به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
همین طور سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار نارنجی رنگ، با اشاره به افزایش سرعت وزش باد که از جمعه (۵ فروردین) شروع و تا شنبه (۶ فروردین) اختتام می یابد، آورده است: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲ متر در سواحل و ۲.۵ تا ۳.۵ متر در فراساحل در روز جمعه در خلیج فارس، در نواحی ساحلی و دور از ساحل خوزستان و بوشهر و شنبه در خلیج فارس و تنگه هرمز، در نواحی ساحلی و دور از ساحل بوشهر و هرمزگان پیش بینی می شود.
در این شرایط خطر غرق شدن شناگران، شناورهای سبک و قایق های تفریحی، خطر لطمه به قفس ها و پاره شدن تورهای صیادی و احتمال لطمه به شناورهای نیمه سنگین و خسارت به تاسیسات ساحلی و فراساحلی پیش بینی می شود. پس ممنوعیت شنا، پرهیز از تردد با قایق ها و شناورهای سبک و تفریحی، اعمال محدودیت در کارهای دریایی به ویژه در مناطق فراساحل، احتیاط در تردد با شناورهای نیمه سنگین و تمهیدات لازم جهت پیش گیری از هر گونه خسارت سفارش می شود.
به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده های جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.1401/01/02
18:47:51
5.0 / 5
534
تگها: دستگاه , سفر , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد