وزیر جهاد كشاورزی:

دولت در پایداری امنیت غذایی اقدامات موثری انجام داد

دولت در پایداری امنیت غذایی اقدامات موثری انجام داد

به گزارش آبیاری ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: دولت سیزدهم در پایداری امنیت غذایی برای همه آحاد جامعه اقدامات موثری انجام داده است تا سفره مردم از نوسان های گذشته دور بماند.


سیدجواد ساداتی نژاد روز پنجشنبه در حاشیه شورای اداری شهرستان ششتمد در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد: رئیس جمهوری بر معیشت مردم و پشتیبانی از اقشار محروم تاکید فراوانی دارند.
وی با اشاره به اینکه در حوزه تنظیم بازار، دولت تأمین کالاهای کشاورزی را به جهاد کشاورزی سپرده است، عنوان کرد: حالا در مقایسه با سال ۱۳۹۹، آرامش خوبی در بازار بوجود آمده و ایجاد صف طولانی برای دریافت برخی کالاها مشاهد نمی گردد.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ تلاش خواهد شد با فرماندهی واحد در تولید، توزیع و نظارت هوشمند بر بازار، شرایط مطلوب تری در سطح کشور برقرار شود.
ساداتی نژاد در ادامه ضمن اشاره به پشتیبانی از کشاورزان اضافه کرد: صدور اسناد اراضی کشاورزی یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به خراسان رضوی است که با تصویب آن تحولی در حوزه کشاورزی رقم خواهد خورد.
وی عنوان کرد: با عنایت به ظرفیت های کشاورزی خراسان رضوی در بخش های مختلف بخصوص گیاهان دارویی با صدور اسناد کشاورزی، کشاورزان دارای هویت می شوند.
وزیر جهاد کشاورزی بامداد روز پنجشنبه بعد از بازدید از طرحهای کشاورزی شهرستان جوین در نشست شورای اداری شهرستانهای داورزن و سبزوار شرکت کرد.
وی در ادامه سفر خود به غرب خراسان رضوی عصر امروز وارد شهرستان ششتمد شد و از برخی طرح های کشاورزی منطقه بازدید کرد.
رییس جمهور و برخی از اعضای هیات دولت روز چهارشنبه دهم فروردین ماه ۱۴۰۱ در اولین سفر استانی خود در سال جدید وارد استان خراسان رضوی شدند.
سفر استانی رئیس جمهور و هیات دولت در خراسان رضوی امروز پنجشنبه هم ادامه دارد.
رییس جمهور را در این سفر وزرای کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و راه و شهرسازی، نفت و هم معاونانش همچون رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری همراهی می کنند.
آیت الله سید ابراهیم رئیسی پیش از این به ۱۷ استان کشور شامل هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، گیلان، گلستان و مازندران سفر کرده است.
ششتمد با وسعت سه هزار و ۷۸۶ کیلومتر مربع دارای ۲۴ هزار نفر جمعیت است. این شهرستان دارای دو بخش مرکزی و شامکان، ۴۸ دهیاری و ۵۳ آبادی است.
مرکز شهرستان تازه تاسیس ششتمد در ۲۴۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.


منبع:

1401/01/12
13:58:33
5.0 / 5
694
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد