رگبار باران در نقاط مختلف کشور

رگبار باران در نقاط مختلف کشور

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از فعالیت سامانه بارشی و رگبار باران و وزش باد شدید در اغلب نقاط کشور طی امروز(6 اردیبهشت) اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره وضعیت جوی کشور اظهار نمود: با ادامه فعالیت سامانه بارشی سه شنبه (۶ اردیبهشت) در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و نواحی مرکزی کشور، سواحل غربی دریای خزر و دامنه های جنوبی البرز در استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در بعضی مناطق بارش تگرگ رخ خواهد داد. شدت بارش ها در جنوب استانهای آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، لرستان، کرمانشاه و شمال خوزستان پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: چهارشنبه (۷ اردیبهشت) علاوه بر این مناطق در بعضی نقاط شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور نیز گاهی رگبار و رعدوبرق پیش بینی می شود. پنجشنبه(۸ اردیبهشت) در شمال غرب کشور، دامنه های جنوبی البرز در استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، ارتفاعات البرز در گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی، استانهای کرمانشاه، همدان، خراسان رضوی و بصورت پراکنده در استانهای مرکزی، قم، شمال اصفهان، یزد و خراسان جنوبی بارندگی ادامه خواهد داشت سپس این سامانه در شرق کشور تضعیف می شود.

به گفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در روز جمعه(۹ اردیبهشت) نیز رگبار پراکنده در بخش هایی از مرکز و شمال شرق کشور دور از انتظار نخواهد بود. در این روز با ورود سامانه بارشی جدیدی به کشور در مناطقی از شمال غرب و غرب کشور افزایش ابر و رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می دهد.

ضیاییان افزود: روز شنبه (۱۰ اردیبهشت) علاوه بر این مناطق، دامنه های جنوبی البرز، سواحل شمالی کشور و بخش های جنوب غرب، مرکز و جنوب کشور نیز تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار خواهند گرفت.

وی افزود: طی سه روز آینده در مناطق جنوب شرق و شرق کشور وزش باد شدید همراه با گردوخاک انتظار می رود.

به گفته ضیاییان مناطق مرکزی خلیج فارس در روز سه شنبه مواج است. چهارشنبه مناطق شرقی خلیج فارس و غرب تنگه هرمز مواج پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۷ اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری و احتمال وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و طی روز پنج شنبه (۸ اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری و گاهی وزش باد شدید و در پس از ظهر رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۶ و ۷ اردیبهشت) بندرعباس با دمای ۳۶ و ۳۵ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای ۵ و ۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

1401/02/07
00:12:24
5.0 / 5
725
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد