تداوم تنفس هوای مطلوب در پایتخت

تداوم تنفس هوای مطلوب در پایتخت

آبیاری: طبق پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران طی امروز و فردا ( ۱۴ و ۱۵ اردیبهشت) با افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد، همینطور با وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات بعدازظهر، گسیل و انتشار گردوخاک در بعضی مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بنابر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، بامداد امروز (۱۴ اردیبهشت ماه) باتوجه به کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت. با افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد همینطور با وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات بعدازظهر، گسیل و انتشار گردوخاک در بعضی مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

با ادامه وزش باد مؤثر تا اواخر وقت چهارشنبه (۱۴ اردیبهشت ماه) از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد شد، هرچند افزایش نسبی ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت.

عدم وزش باد مؤثر تا بامداد روز پنجشنبه (۱۵ اردیبهشت ماه) تا حدودی از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد، هرچند با کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود. با تقویت ناپایداری جوی، رشد ابرناکی و افزایش تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد، با این وجود با عنایت به وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال می رود گسیل و انتشار گردوخاک در مناطق مستعد سبب کاهش موقتی کیفیت هوا شود.

تداوم وزش باد مؤثر تا شامگاه پنجشنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق می شود.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۳ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۰ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.
1401/02/14
16:40:50
5.0 / 5
482
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد