نفوذ گرد و خاک به تهران

نفوذ گرد و خاک به تهران

آبیاری: بر مبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران صاف و گاهی همراه با وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک، نفوذ گرد و خاک انتقالی غربی و کاهش کیفیت هوا پیشبینی می شود.به گزرش ایسنا، بر مبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی صاف در ارتفاعات کمی ابری، در بعضی ساعت ها همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید بخصوص روزهای چهارشنبه تا جمعه (۱ تا ۳ تیر) در ساعات بعدازظهر و شب و در بعضی نواحی با خیزش موقت گردوخاک یا نفوذ گرد و غبار انتقالی غربی بخصوص در نیمه جنوبی و غربی پیشبینی می شود که در بعضی ساعت ها کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای ۳۷ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا ( ۲ تیر) صاف و گاهی وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی جمعه ( ۳ تیر) صاف وگاهی وزش بادشدید با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اخطار زردرنگ از وزش باد شدید، احتمال وزش باد خیلی شدید، خیزش گردوخاک، احتمال نفوذ و گسترش گرد و غبار انتقالی از عصر چهارشنبه تا جمعه (۱ تا ۳ تیر) در نیمه جنوبی و غربی استان تهران اثر حبر داد.

بر اثر این مخاطره کاهش شعاع دید، کاهش کیفیت هوا، احتمال شکستن درختان فرسوده، خطر سقوط اشیاء از ساختمان های نیمه کاره و احتمال صدمه به سازه های موقت مورد انتظار است.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای کاهش صدمه های احتمالی عدم تردد در فضای باز برای افراد صدمه پذیر، حفاظت از تاسیسات حساس به گرد وخاک، مستحکم سازی سازه های موقت و پوشش گلخانه ها، عدم پارک خودرو در کنار سازه های موقت و ساختمان های نیمه تمام و احتیاط در تردد بخصوص در جاده های بیابانی را سفارش می کند.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، اخطار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1401/04/01
14:35:23
5.0 / 5
704
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد