سازمان هواشناسی هشدار داد

رگبار و رعد و برق در ۸ استان

رگبار و رعد و برق در ۸ استان

آبیاری: سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در هشت استان کشور بخصوص سیستان و بلوچستان اخطار داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور اخطار نارنجی رنگ آورده است: وقوع رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقت امروز (۲ تیرماه) برای استانهای اردبیل و هرمزگان، جمعه (۳ تیرماه) برای استانهای سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال و و شرق هرمزگان و شمال آذربایجان غربی و شنبه (۴ تیرماه) برای استانهای آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شمال و شرق هرمزگان، نیمه جنوبی و ارتفاعات کرمان و ارتفاعات غربی مازندران پیشبینی می شود.

در این شرایط جوی احتمال برخورد صاعقه، وزش باد شدید موقت، احتمال تگرگ در مناطق مستعد، احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان آب به صورت محدود وجود دارد و سازمان هواشناسی نسبت به خودداری از اتراق در اطراف رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیتهای کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ رو و احتیاط در چرای دام سفارش می کند.

سازمان هواشناسی با صدور اخطار نارنجی رنگ دیگری نسبت به وقوع رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، خیزش گردوخاک و احتمال تگرگ طی پنجشبه در نیمه جنوبی و شرقی سیستان و بلوچستان و جمعه در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان اخطار داد.

جاری شدن رواناب و آبگرفتگی معابر، پرآب شدن موقتی مسیل ها و رودخانه های فصلی، برخورد صاعقه و خسارت بر اثر وزش باد شدید لحظه ای با احتمال خیزش گردوخاک در این وضعیت جوی دور از انتظار نیست ازاین رو بر مبنای سفارش سازمان هواشناسی خودداری از تردد و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه های فصلی و مسیل ها در ساعات بعدازظهر، عدم صعود به ارتفاعات، عدم پارک خودرو ها در کنار درختان کهنسال، آمادگی شهرداری ها و دستگاههای امدادی مد نظر قرار گیرد.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

منبع:

1401/04/03
10:19:02
5.0 / 5
803
تگها: آب , درخت , دستگاه , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد