ریه های زمین در آستانه خاموشی

ریه های زمین در آستانه خاموشی

آبیاری: خراسان رضوی بر مبنای داده های جدید انتشار یافته توسط موسسه ملی تحقیقات فضایی برزیل ۱۵۳۹ مایل مربع، معادل پنج برابر وسعت شهر نیویورک، در جنگل های بارانی آمازون از ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۲ جنگل زدایی شده است.به نقل از ارث، بر مبنای داده های ثبت شده این رقم بالاترین نرخ جنگل زدایی به حساب می آید که تابحال و در این دوره ۶ ماهه ثبت شده است و می تواند آمازون را در آستانه فروپاشی قرار دهد.

جنگل ها در مبارزه با تغییرات آب وهوایی حیاتی می باشد و به صورت مداوم مقادیر زیادی دی اکسید کربن را جذب و ذخیره می کند. جنگل زدایی یک مسئله مهم زیست محیطی است که سبب تخریب گسترده این مخازن کربن حیاتی و از بین رفتن تنوع زیستی محلی می شود.

افراد و شرکت ها با قطع یا سوزاندن پوشش گیاهی جنگل های بارانی آمازون بزرگترین جنگل های جهان برای کاشت محصولات کشاورزی و چرای دام به صورت قابل توجهی آنچه بعنوان «ریه های سیاره» شناخته می شود را به خطر می اندازند.

لوئیزا کاسون، رئیس جنگل های سازمان صلح سبز بریتانیا، در این خصوص اظهار نمود: تخریب آمازون در حالیکه بحران آب وهوایی بیداد می کند، مانند تخریب تهویه مطبوع در اتاقی است که هم اکنون داغ تر شده است.

وی اضافه کرد: با هر هکتار جنگلی که قطع می شود، این اکوسیستم حیاتی از نظر آب وهوا را به آستانه فروپاشی نزدیکتر و در عین حال حقوق مردمان بومی هم تهدید می شود.
1401/04/21
10:19:35
5.0 / 5
573
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد