ردپای بحران اقلیمی در سیلاب اخیر بنگلادش

ردپای بحران اقلیمی در سیلاب اخیر بنگلادش

كارشناسان از ردیابی آثار و نشانه های بحران اقلیمی در وقوع سیلاب اخیرِ بنگلادش خبر دادند كه سبب شده یك سوم از خشكی های این كشور به زیر آب فرو رود.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، حدود یک سوم از خشکی های بنگلادش به علت وقوع سیلاب مهیب در هفته های اخیر به زیر آب فرو رفته و بحران اقلیمی در بروز این فاجعه نقش داشته است.
این سیلاب گسترده که زندگی میلیونها انسان را در این کشور تحت تأثیر قرار داده و به مرگ بیشتر از ۱۰۰ نفر منجر شده به دنبال وقوع طوفان مهیب "آمفان" در ماه مه بود که در بنگلادش رخ داد.
کارشناسان مرکز بین المللی توسعه و تغییرات اقلیمی در بنگلادش اظهار داشتند: در حوادث اخیر می توان ردپای تغییرات اقلیمی را در بزرگی و مقیاس این حوادث شاهد بود.
به قول محققان در واقع علت وقوع چنین حوادثی، تغییرات اقلیمیِ طبیعی نیست بلکه شدت قابل توجه آن به علت دخالت ما در سیستم آب و هوایی بوده است.
در ماه مه هم به دنبال وقوع طوفان آمفان که مناطق ساحلی در بنگلادش را درنوردید، زندگی ۱۶۲ میلیون نفر تحت تأثیر قرار گرفت و در مناطقی از هند هم گزارش شد. بر اثر این طوفان هم بیشتر از ۱۰۰ نفر جان خویش را از دست دادند.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، مقامات بنگلادش اعلام نموده اند: در سیلاب های اخیر ۱۲۹ نفر از مردم این کشور جان خویش را از دست داده اند. بیشتر از ۱۰۰ نفر از مردم بنگلادش که بیشتر آنان کودک بودند به علت غرق شدگی فوت کرده و تعدادی هم بر اثر بیماری های ناشی از آب جان خویش را از دست داده اند.
منبع:

1399/05/11
15:16:32
5.0 / 5
1778
تگها: آب , اقلیم , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد