رگبار و رعد و برق در تهران

رگبار و رعد و برق در تهران

آبیاری: اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به ادامه فعالیت سامانه بارشی و رگبار و رعدوبرق در نیمه شمالی استان تهران هشدار زردرنگ صادر کرد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ، از ادامه فعالیت سامانه بارشی و رگبار و رعدوبرق، در نواحی مستعد احتمال بارش تگرگ، وزش باد شدید در نیمه شمالی استان تهران، خصوصاً ارتفاعات از دوشنبه تا سه شنبه( ۱۰ تا۱۱ مردادماه) خبرداد.

در اثر این مخاطره احتمال سیلابی شدن رودخانه های فصلی و آبگرفتگی معابر، صاعقه، لغزندگی جاده های کوهستانی، خسارت در اثر باد شدید لحظه ای وشکستن درختان فرسوده و لطمه به صنایع و بخش های مختلف کشاورزی دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای کاهش لطمه های احتمالی، خودداری از تردد و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه های فصلی، عدم جابجایی عشایر کوچ رو، پرهیز از صعود به ارتفاعات و اتراق در بستر رودخانه ها، عدم پارک خودرو ها در کنار درختان فرسوده، عدم پرواز با هواپیماهای سبک و بالگرد را سفارش می کند.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، هشدار زردرنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1401/05/09
18:42:39
5.0 / 5
765
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد