ورود سامانه بارشی جدید به کشور

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

آبیاری: رییس مرکز ملی پیش بینی مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی شنبه (15 مردادماه) و شکل گیری توده گرد وخاک در کشورهای همسایه غربی و انتقال آن به نوار غربی کشور خبرداد.صدق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره شرایط جوی کشور اظهار نمود: برمبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز سه شنبه(۱۱ مردادماه) در بعضی نقاط جنوب سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان، غرب و جنوب فارس، اردبیل، ارتفاعات هرمزگان و دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی خصوصاً در ساعات بعدازظهر و اوایل شب ابرناکی، بارش پراکنده با احتمال رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: چهارشنبه تا جمعه(۱۲ تا ۱۴ مردادماه) در بخش هایی از شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات هرمزگان رگبار پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود و در سایر مناطق کشور جوی نسبتا پایدار حاکم خواهد بود.

به گفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا شنبه(۱۵ مردادماه) با ورود سامانه بارشی جدید به تدریج در بخش هایی از شمال غرب، غرب، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و البرز و سواحل دریای خزر، بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت انتظار می رود.

وی افزود: طی پنج روز آینده نواحی شمال شرق، شرق خصوصاً منطقه زابل، جنوب شرق و بخش هایی از مرکز وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش بینی می شود. طی این مدت با شکل گیری توده گردوخاک در کشورهای همسایه غربی و انتقال آن به نوار غربی کشور در این نواحی کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی انتظار می رود.

ضیاییان اضافه کرد: از امروز تا شنبه (۱۱ تا ۱۵ مردادماه) شرق دریای عمان و شنبه دریای خزر مواجه خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۲ مردادماه) صاف تاکمی ابری در بعضی ساعت ها وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه (۱۳ مردادماه) صاف تاکمی ابری در بعضی ساعت ها وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا ( ۱۱ و ۱۲ مردادماه) اهواز با دمای ۴۶ و۴۹ درجه سانتیگراد گرم ترین و طی امروز(۱۱ مردادماه) اردبیل، زنجان، شهرکرد و یاسوج با دمای ۱۶ درجه سانتیگرد و فردا( ۱۲ مردادماه) اردبیل، شهرکرد، کرمان و همدان با دمای ۱۷ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

1401/05/11
14:18:14
5.0 / 5
663
تگها: كیفیت , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد