وزارت خارجه آماده کمک به توسعه صادرات خرما است

وزارت خارجه آماده کمک به توسعه صادرات خرما است

به گزارش آبیاری رئیس اداره تسهیل صادرات غیرنفتی معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه اظهار داشت: ستاد و نمایندگی های این وزارت خانه آماده هستند که در زمینه‎ گسترش بازار صادراتی خرما کمک کنند.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، سعید کوزه چی روز پنجشنبه در میز ملی خرما در شهرستان دشتستان استان بوشهر اضافه کرد: باید بتوانیم هر چه سریع تر از موانع تولید داخل عبور کرد تا قدرت رقابتی خود در صادرات را افزایش دهیم چونکه در حوزه کشورهای هدف رقابت آسان نیست.
وی افزود: نمایندگی های وزارت امور خارجه در کشورهای هدف تمایل دارند برای افزایش سهم خرما در بازارها تلاش کنند چونکه این محصول، دومین تولیدی باغی کشور است و دراشتغال، ارزآوری و غلبه برتحریم ها تأثیر مهم دارد و می تواند سهم اساسی در صادرات غیرنفتی داشته باشد.
رئیس اداره تسهیل صادرات غیرنفتی معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه ضمن اشاره به مبحث تحریم و مبادلات بانکی، اظهار داشت: در وزارت خارجه هر چه بتوانیم تلاش می نماییم که مبادلات پولی روان صورت گیرد. البته بازرگانان ما در دوران تحریم تجارب خوبی به دست آورده اند.
کوزه چی ضمن اشاره به این که خرمای ایران در خارج از کشور باکیفیت پایین عرضه می شود، بیان نمود: برای توسعه بازار خرما هم باید شرکتهای صادراتی تقویت شوند و هم باید در زمینه کیفیت محصول، بسته بندی و تبلیغات کار شود.
وی اظهار داشت: باید در کشورهای هدف که ظرفیت دارند، جشنواره تخصصی خرما برگزار گردد تا هم ذائقه بازار هدف را بشناسیم و هم محصول با کیفیت خویش را عرضه دهیم.

1401/05/14
21:58:24
5.0 / 5
601
تگها: باغ , شركت , كیفیت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد