درباره آشپزخانه Vastu چه میدانید

درباره آشپزخانه Vastu چه میدانید

طبق گفته اویم شاهانه ، آشپزخانه منبعی است که در آن غذایی که ساکنان خانه را تغذیه می کند، پخته می شود. ما به برخی از بایدها و نبایدهای آشپزخانه Vastu Shastra برای این منطقه حیاتی از خانه نگاه می کنیم.


طبق گفته اویم شاهانه ، آشپزخانه منبعی است که در آن غذایی که ساکنان خانه را تغذیه می کند، پخته می شود. ما به برخی از بایدها و نبایدهای آشپزخانه Vastu Shastra برای این منطقه حیاتی از خانه نگاه می کنیم.

آشپزخانه، امروزه مرکز فعالیت در یک خانه مدرن است. آشپزخانه‌ها مناطقی هستند که به خوبی طراحی شده‌اند و دارای جدیدترین ابزارها هستند، جایی که اعضای خانواده در حال آشپزی، پیوند با هم و حتی معاشرت با دوستان و خانواده دیده می‌شوند.

جهت درست آشپزخانه طبق گفته  Vastu، گوشه جنوب شرقی خانه است که توسط Agni devta یا خدای آتش اداره می شود. بنابراین، طبق دستورالعمل  Vastu shastra، موقعیت آشپزخانه ایده آل است.

جهت آشپزخانه واستو

Vastu Shastra که از طراحی و ساخت ساختمان ها در هماهنگی با قوانین طبیعی جهان حمایت می کند، چندین دستورالعمل برای سقف کناف آشپزخانه باز و بسته دارد تا خانه از انرژی و مثبت بودن مناسب برخوردار باشدواستو شاسترا و کارشناس طالع بینی، جیشری دامانی ، می‌گوید که فضای آشپزخانه برای سلامتی ساکنان و سایر فواید بسیار مهم است .

در حالی که انتخاب بهترین مکان آشپزخانه طبق Vastu است، اندازه آشپزخانه نیز مهم است. نباید خیلی کوچک باشد. اندازه ترجیحی 80 فوت مربع یا بیشتر است. اگر آشپزخانه خیلی کوچک باشد می تواند روی خانم های خانه تاثیر منفی بگذارد.

جنوب شرقی جهت ایده آل برای آشپزخانه است، همانطور که Vastu برای یک خانه رو به شرق است. با این حال، اگر این مکان برای قرار دادن آشپزخانه در دسترس نباشد، می توان شمال غربی را در نظر گرفت اما از جهت شمال، غرب و شمال شرقی اجتناب کرد. برای طراحی آشپزخانه می توان جهت جنوب شرقی یا شمال غربی را برای یک خانه رو به غرب در نظر گرفت.

اهمیت آشپزخانه Vastu

طبق گفته Vastu shastra، نحوه طراحی یک خانه می تواند بر جریان انرژی در اطراف ما تأثیر بگذارد. از موجودات زنده گرفته تا اشیاء غیر زنده، همه چیز بر جریان انرژی تأثیر دارد، به همین دلیل است که دستورالعمل های Vastu باید برای اطمینان از مثبت بودن و حذف انرژی های منفی دنبال شود.

آشپزخانه نقشی حیاتی در خانه دارد. این مکانی است که غذا در آن پخته می شود که وظیفه انرژی دادن به ما را دارد. طراحی آشپزخانه در جهت اشتباه ممکن است باعث عدم تعادل در انرژی ها شود که می تواند مستقیماً بر ساکنان خانه تأثیر بگذارد. بنابراین، انتخاب جهت مناسب برای آشپزخانه مطابق با Vastu ضروری است.

جهت آشپزخانه طبق Vastu

بازسازی ساختمان به گفته واستو، خانه فرد باید تعادل مناسبی از عناصر زمین، آسمان، هوا، آتش و آب داشته باشد. "آتش یا "اگنی دوتا" با خورشید مرتبط است که نماد انرژی و قدرت است. طبق گفته Vastu، قرار دادن منابع آتش سوزی باید در جهت جنوب شرقی باشد. بنابراین، آشپزخانه باید در گوشه جنوب شرقی خانه باشد و هنگام پخت و پز به سمت شرق باشد. هنگام پخت و پز، جهت غرب یک جهت خنثی جایگزین است که مطابق Vastu هنگام پخت و پز است. سینک در حالت ایده آل باید در منطقه شمال غربی آشپزخانه قرار گیرد. گلدان های آب و دستگاه تصفیه آب را در ضلع شمال شرقی قرار دهید .

یک آشپزخانه تمیز، جادار و بدون شلوغی برای سلامتی و رفاه ضروری است. آشپزخانه باید دارای پنجره و هوا باشد و نور کافی داشته باشد. برای جلوگیری از شلوغی و داشتن فضای کافی در حین آشپزی، طراحی آشپزخانه باید حداقل و با خطوط تمیز و ساده باشد. فضای ذخیره سازی تا حد امکان باید در دیوارهای غربی و جنوبی آشپزخانه باشد.

Vastu برای تهویه آشپزخانه و پنجره ها

اگر تهویه نامناسب در آشپزخانه وجود داشته باشد، می تواند منجر به مشکلات عمده سلامتی برای خانم خانه یا کسی که در آشپزخانه آشپزی می کند، شود.

در آشپزخانه، موقعیت مناسب پنجره‌ها، مطابق با vastu، نقش مهمی در تضمین یک فضای مثبت دارد. یک پنجره مناسب یا خروجی های هوا به شکل یک اگزوز فن یا دودکش های مدرن برای مکش هوا مهم هستند. با نور و هوای خوب، کیفیت غذا بهتر می شود.

برای پنجره های آشپزخانه با توجه به Vastu ، بهترین جهت در شرق است. یک اگزوز فن نیز می تواند در شرق قرار گیرد.

Vastu for Kitchen: نکاتی برای چیدمان آشپزخانه باز

مفهوم آشپزخانه اپن در بین بسیاری از خانواده های هندی، به ویژه آنهایی که چندین سال در خارج از کشور زندگی می کنند، ترجیح داده شده است. قبل از انتخاب مکان آشپزخانه طبق vastu، چند نکته Vastu برای چیدمان آشپزخانه اوپن وجود دارد که باید در نظر داشته باشید :

 • منطقه ایده آل برای یک آشپزخانه اپن، جنوب شرقی است، زیرا هر دو جهت، جنوب و شرق تحت سلطه عنصر آتش هستند.
 • از چیدمان آشپزخانه باز در منطقه شمالی باید اجتناب شود، زیرا بر فرصت های جدید در شغل، رشد و پول تأثیر می گذارد.
 • منطقه غرب نیز برای چیدمان آشپزخانه اپن خوب در نظر گرفته می شود. طبق گفته Vastu، یک آشپزخانه اوپن در جهت غرب باعث افزایش سود و سلامت جسمی و مالی می شود.

اقلام آشپزخانه و جهت آنها مطابق با Vastu

تایپ کنید

بهترین کارگردانی

درب ورودی

شمال، شرق یا غرب

سیلندر گاز

جنوب شرقی

گاز پخت و پز

گوشه جنوب شرقی

یخچال

جنوب شرقی، جنوب، شمال یا غرب

تجهیزات (به عنوان مثال، بخاری، اجاق های معمولی، مایکروویو، اجاق ها)

جنوب شرقی یا جنوبی

قفسه های ذخیره سازی

دیوار غربی یا جنوبی

فرو رفتن

گوشه شمال شرقی

آب آشامیدنی

شمال شرقی

پنجره و اگزوز فن

جهت شرق

ساعت ها

دیوار جنوبی یا جنوب غربی نقاشی خانه

رنگ های آشپزخانه مطابق با Vastu

رنگ دیوار برای آشپزخانه مطابق با Vastu

نمایندگی می کند

سفید

پاکیزگی و پاکی

رنگ زرد

شاد و مثبت

سایه های پاستلی

گرما و عشق

قهوه ای روشن

ثبات

رنگ برای کابینت آشپزخانه، کف و اسلب

کابینت های زرد لیمویی، نارنجی یا سبز

طراوت، سلامتی

کاشی و سرامیک، کفپوش موزاییک یا مرمر

مثبت بودن

صفحات کوارتز یا گرانیت

محیط متعادل

آشپزخانه نماد خلوص است. بنابراین، سفید بهترین رنگ برای آشپزخانه از نظر Vastu Shastra است، اما در رنگ سفید زیاده روی نکنید. در آشپزخانه نیز نباید زیاد از رنگ قرمز استفاده کرد، زیرا انرژی ناپایدار ایجاد می کند.

 از استفاده از رنگ های تیره خودداری کنید زیرا ممکن است منجر به افسردگی شوند. سایر رنگ های ایده آل برای آشپزخانه توصیه می شودسبز، زرد لیمویی و نارنجی هستند زیرا رنگ‌ها و رنگ‌های مغذی آتش را نشان می‌دهند. برای ایجاد تعادل، رنگ سفید را در سقف آشپزخانه انتخاب کنید. از استفاده از رنگ های مشکی، خاکستری و آبی در آشپزخانه خودداری کنید

«در صورتی که فرد نمی تواند یک اتاق پوجا جداگانه داشته باشد، می توان معبدی در آشپزخانه، در گوشه شمال/شرقی داشت، مشروط بر اینکه غذای گیاهی بپزد. اگر غذای غیر گیاهی پخته می شود، بهتر است معبدی را در آشپزخانه نگه ندارید

 اصول Vastu Shastra نشان می دهد که می توان ماندیر را در سمت چپ یا راست اجاق گاز قرار داد. از قرار دادن اجاق در مقابل ماندیر خودداری کنید. همچنین، طبق گفته Vastu، محل سینک و اجاق آشپزخانه هرگز نباید نزدیک یا زیر ماندیر باشد. از رنگ مشکی در آشپزخانه استفاده نکنید. سایه های پاستلی روشن ایده آل هستند.

Vastu Shastra برای دال آشپزخانه

برای دال آشپزخانه طبق واستو شاسترا بهتر است به جای گرانیت از سنگ یا مرمر مخصوصاً رنگ مشکی استفاده شود. رنگ دال آشپزخانه بستگی به جهتی دارد که آشپزخانه در آن قرار دارد. اگر آشپزخانه در شرق باشد، دال سبز یا قهوه ای ایده آل است

برای آشپزخانه در شمال شرقی، دال زرد را انتخاب کنید. برای مکان آشپزخانه ، طبق اصول Vastu، در جنوب یا جنوب شرقی، صفحات قهوه ای، قهوه ای یا سبز بر اساس اصول Vastu بهترین هستند

یک تخته خاکستری یا زرد برای آشپزخانه در غرب توصیه می شود. رنگ سبز برای دال آشپزخانه در شمال است، اگرچه، در حالت ایده آل، باید از داشتن آشپزخانه در منطقه شمالی خودداری کرد.

Vastu برای آشپزخانه: بایدها و نبایدها

 • طبق گفته کارشناسان واستو، آشپزخانه هرگز نباید به سمت ورودی اصلی خانه باشد.
 • داروها را در آشپزخانه نگه ندارید.
 • از نگهداری مواد زائد مانند روزنامه های قدیمی، پارچه های پارچه ای و اقلام ناخواسته در آشپزخانه خودداری کنید.
 • به گفته واستو نمک را در ظروف فولادی یا آهنی ذخیره نکنید.
 • سینک ظرفشویی و محدوده پخت هرگز نباید روی یک سکو یا موازی یکدیگر در آشپزخانه قرار گیرند. از آنجایی که آتش و آب هر دو عناصر متضاد هستند، می تواند بین زوج ها و اعضای خانواده دعوا و اختلاف ایجاد کند.
 • طبق گفته Vastu Shastra، هرگز جاکفشی را نزدیک آشپزخانه قرار ندهید. از پوشیدن کفش در آشپزخانه خودداری کنید. اگر فردی مجبور به پوشیدن دمپایی است، یک جفت آن را جدا نگه دارید تا فقط در خانه پوشیده شود.
 • اگر یک تانکر بالای سر در آشپزخانه وجود دارد، طبق گفته Vastu، نباید به سمت شمال یا شمال شرقی باشد. همانطور که در Vastu توصیه شده است، می توانید آن را خارج از آشپزخانه در جهت غرب قرار دهید.

آشپزخانه Vastu: دو

 • به طور مرتب آشپزخانه را تمیز کنید. کف را کاملا تمیز کنید و همه چیزهای ناخواسته را دور بریزید. هرگز فنجان، ظروف یا ماهیتابه خرد شده یا شکسته را نگه ندارید. همیشه شب ها قبل از خواب آشپزخانه و ظروف خود را تمیز کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که سطل زباله همیشه با یک درب پوشیده شده است و سطل های زباله به طور مرتب تمیز می شوند.
 • تولسی، پودینا، بامبو یا هر گیاه گیاهی را در قسمت پنجره آشپزخانه نگه دارید. از گیاهان خاردار خودداری کنید، زیرا باعث ایجاد تنش در محیط می شود.
 • یک بت کوچک از الهه آناپورنا (الهه غذا) را در یک ظرف برنج نگه دارید. همچنین می توان تصویری از آناپورنا دیوی یا عکسی از میوه ها را نگه داشت که فراوانی را در آشپزخانه تضمین می کند.
 • یک آشپزخانه منظم و مرتب، نه تنها به آشپزی آسان کمک می کند، بلکه حال و هوای مثبتی را ایجاد می کند .
 • سبدی با میوه ها باید در ضلع شمالی آشپزخانه قرار داده شود، زیرا نماد فراوانی است.
 • یک آشپزخانه همیشه باید نمک، زردچوبه، برنج و آرد داشته باشد. واستو توصیه می کند، مطمئن شوید که اینها قبل از اتمام دوباره پر شده اند. نمک را در یک قابلمه یا شیشه نگه دارید. این به آرامش در خانه کمک می کند و همچنین مشکلات مالی را از بین می برد.
 • برای پر کردن آشپزخانه با انرژی مثبت، مطمئن شوید که آشپزخانه بوی خوبی دارد. می توانید با جوشاندن پوست لیمو، پوست پرتقال یا چوب دارچین، یک خوشبو کننده طبیعی هوا درست کنید.
 • مشعل های اجاق گاز آشپزخانه را تمیز نگه دارید، زیرا این امر جریان روان پول نقد را در خانه تضمین می کند.
 • آشپزخانه باید پنجره ای داشته باشد تا منفی ها بیرون بروند. همچنین یک اگزوز را در جهت شرق بالای پنجره نصب کنید تا انرژی های منفی به بیرون برود.
 • طبق گفته Vastu، ورودی یا درب آشپزخانه شما باید در جهت شرق، شمال یا غرب باشد.
 • هنگام تصمیم گیری در مورد موقعیت آشپزخانه مطابق با vastu، مطمئن شوید که درب آشپزخانه باید همیشه در جهت عقربه های ساعت باز شود.
 • اطمینان حاصل کنید که تمام اشیاء داخل آشپزخانه که نشان دهنده آتش هستند، مانند اجاق گاز، سیلندر، اجاق مایکروویو، توستر و غیره در قسمت جنوب شرقی آشپزخانه قرار گرفته باشند.
 • اگر می خواهید یخچال را در آشپزخانه نگه دارید، طبق گفته Vastu باید در جهت جنوب غربی قرار گیرد، زیرا به شما در غلبه بر موانع زندگی کمک می کند. یخچال را به خوبی سازماندهی و تمیز نگه دارید و مطمئن شوید که پر نشده باشد. اگر کسی بطری‌ها را پر از آب نگه می‌دارد، مرتباً آن را با آب تازه پر کنید.
 • برای ذخیره غلات و ذخایر اقلام روزانه، طبق گفته Vastu، جهت جنوب غربی آشپزخانه را ترجیح دهید، زیرا باعث موفقیت و رفاه می شود. ظروف خالی را دور بریزید یا با مقداری دانه پر کنید. کوزه های ظروف خالی در صورت وجود باید در شمال یا شرق یا حتی شمال شرق نگهداری شوند.
 • برای ادامه گردش انرژی مثبت، کابینت‌های آشپزخانه، کشوها و سایر مکان‌های ذخیره‌سازی خود را مرتب تمیز کنید. از شر بسته های غذایی قدیمی، چیزهای کهنه، بشقاب های خرد شده یا حتی تجهیزاتی که کار نمی کنند خلاص شوید.
 • ذخیره ی روغن و روغن بین قسمت های جنوب شرقی و جنوبی آشپزخانه مفید است، زیرا اعتقاد بر این است که این امر باعث می شود آشپزخانه همیشه پر از غذا باشد.
 • مطابق با آشپزخانه Vastu، چاقوها و قیچی ها را باید سرپوشیده یا داخل قفسه نگه دارید. باز نگه داشتن آنها می تواند باعث ایجاد روابط تلخ با خانواده و دوستان شود. ترشی ها را همیشه در مکانی سرپوشیده نگه دارید تا از ترشی شدن روابط جلوگیری کنید.
 • تعادل بین عناصر آب و آتش را در آشپزخانه حفظ کنید. ظرفشویی، لوله های آب، ماشین لباسشویی و زهکشی آشپزخانه باید در جهت شمال یا شمال شرقی قرار گیرند.

کابینت آشپزخانه و جهت آنها مطابق با Vastu

برای هر آشپزخانه ای، موقعیت کابینت ها مطابق با vastu نیز بر جریان انرژی در خانه تأثیر می گذارد. طراحی حداکثر کابینت در دیوارهای آشپزخانه جنوبی و غربی. باز گذاشتن فضای باز بالای کابینت آشپزخانه می تواند انرژی منفی را جذب کند. اگر کابینت آشپزخانه تا سقف امتداد ندارد، گیاهان یا وسایل تزئینی را روی آنها نگه دارید.

برای کابینت‌های آشپزخانه در شرق، رنگ‌های سبز و قهوه‌ای را انتخاب کنید

برای کابینت های قرمز جنوب و جنوب شرقی، قهوه ای، صورتی، نارنجی و قهوه ای ایده آل هستند.

برای کابینت آشپزخانه در غرب، رنگ های ایده آل نقره ای و سفید هستند

برای آشپزخانه در شمال رنگ آبی، سبز و قهوه ای را انتخاب کنید

نکات Vastu برای طراحی و دکوراسیون آشپزخانه

 • از آشپزخانه کاملا سفید خودداری کنید، زیرا می تواند فضا را کسل کننده و سرد به نظر برساند. یک آشپزخانه همیشه باید دلپذیر به نظر برسد.
 • کابینت‌های زیادی را با رنگ‌های تیره نسازید، زیرا می‌تواند فضا را تنگ‌ناپذیر و طاقت‌فرسا جلوه دهد.
 • موقعیت سکوی آشپزخانه را طبق اصول Vastu قرار دهید. به گفته آشپزخانه واستو، باید از برخورد سکوها با دیوار شمالی آشپزخانه اجتناب کرد، اما سکوها را می توان بر روی دیوار جنوبی گسترش داد.
 • اگر در آشپزخانه نیاز به یک زیربنا باشد، باید در دیوار غربی یا جنوبی باشد نه در شرق یا شمال.
 • به گفته Vastu، نگه داشتن یک قابلمه پر از آب در آشپزخانه به جلوگیری از مشکلات مالی کمک می کند. اگر کسی نمی تواند یک گلدان خاکی بزرگ نگهداری کند، یک گلدان کوچک را انتخاب کند. آن را با آب پر کنید و در قسمت شمال یا شمال شرقی نگه دارید.
 • اگر می خواهید ظاهری جاودانه داشته باشید، از برگردان های تزئینی خودداری کنید زیرا ممکن است خیلی زود از مد روز خارج شوند.
 • از رنگ های تیره در آشپزخانه های کوچک استفاده نکنید زیرا فضا را کوچکتر نشان می دهد.
 • کابینت های بلند و سقف های کم بهترین تطابق نیستند، زیرا یکی از آنها درک دیگری را کاهش می دهد.
 • اطمینان حاصل کنید که اجاق گاز آشپزخانه مطابق با Vastu در جهت درست قرار گرفته است. اگر اجاق گاز و سینک به هم نزدیک هستند، یک گلدان چینی استخوانی بین آنها به عنوان یک داروی Vastu قرار دهید.
 • اطمینان حاصل کنید که پنجره ها به سمت شرق یا شمال برای نور طبیعی باز می شوند.
 • رنگ کف آشپزخانه باید زرد، نارنجی، رز، شکلاتی یا قرمز باشد.
 • طراحی آشپزخانه باید به گونه ای باشد که موقعیت شعله گاز، طبق گفته واستو، درست جلوی درب اصلی آشپزخانه نباشد.
 • از نگه داشتن جارو در آشپزخانه خودداری کنید و هرگز آن را صاف نگه ندارید. همیشه آن را روی زمین نگه دارید.

طبق Vastu هنگام پخت و پز به کدام جهت برویم؟

هنگام پخت و پز باید به سمت شرق باشد. بنابراین، وسایل آشپزخانه مانند اجاق گاز و لوازم خانگی باید به گونه ای قرار گیرند که هنگام پخت و پز به سمت شرق باشد. جهت پخت جایگزین، غرب است. در صورتی که محل قرارگیری اجاق گاز نزدیک به سینک ظرفشویی است، یک گلدان چینی استخوانی را به عنوان داروی Vastu در بین آن نگه دارید.

درمان های واستو آشپزخانه برای پاک کردن دوش واستو در خانه

در اینجا چند راه حل ساده برای آشپزی واستو دوشا آورده شده است، اما همیشه بهتر است با یک متخصص واستو مشورت کنید و مشاوره بگیرید.

 • اگر مکان آشپزخانه ، مطابق با Vastu، در جهت شمال شرقی یا شمالی باشد، طبق گفته Vastu، یک هرم کریستالی مشتری که در بالای اجاق گاز قرار گرفته است به کاهش انرژی منفی Vastu dosha کمک می کند.
 • اگر محل قرارگیری اجاق گاز مانند Vastu Shastra نیست، مجموعه ای از سه هرم روی را روی دیوار روبروی اجاق گاز بچسبانید.
 • به گفته Vastu، اگر سکوی آشپزخانه سیاه است، و یکی نمی تواند جایگزین شود، سپس کاشی های سفید را زیر اجاق گاز قرار دهید.
 • برای آشپزخانه ای که دارای عیب واستو رو به در اصلی خانه است، یک کریستال 50 میلی متری بین درب اصلی و درب آشپزخانه، روی سقف آویزان کنید.
 • یک کریستال 50 میلی متری را در چهار گوشه سقف آشپزخانه آویزان کنید تا دوشا Vastu ناشی از قرارگیری نادرست مخزن ذخیره آب به حداقل برسد.
 • اگر وسایل الکتریکی در جهاتی غیر از جنوب شرقی آشپزخانه قرار می گیرند، طبق گفته Vastu، یک هرم کریستالی مریخ را در کنار وسایل برقی بچسبانید.
 • اگر آشپزخانه در جهت شمال شرقی است که مورد علاقه واستو نیست، بهتر است آن را به رنگ زرد رنگ کنید تا اثرات سوء گسل واستو به حداقل برسد.
 • اگر آشپزخانه و توالت دارای یک دیوار مشترک هستند، برای کاهش تأثیر منفی گسل واستو، باید یک «هرم نه گانه» فلز روی در دو طرف دیوار که مشترک با آشپزخانه و حمام است چسبانده شود.
 • یک راه حل ساده این است که یک کریستال و یک لامپ زرد را در معبد قرار دهید، اگر معبد یا اتاق پوجا بالای سینک آشپزخانه باشد.
 • برای تصحیح دوشاهای Vastu، می‌توانید قسمت‌های کوچکی از نمک دریایی خرد نشده را نیز قرار دهید. تمام انرژی منفی خانه را جذب می کند. نمک داخل کاسه را مرتب عوض کنید.
 • درب آشپزخانه نباید پشت کسی باشد که در حال آشپزی است. درب باید در جهت عقربه های ساعت، به سمت شرق، شمال یا شمال شرق باز شود. اگر این امکان پذیر نیست، پس یک راه حل Vastu این است که سه هرم کریستال روی مشتری را روی دیوار روبروی اجاق گاز ثابت کنید.

آشپزخانه Vastu: بیشترین سوالات پرسیده شده

اجاق گاز را باید در کجای آشپزخانه قرار داد؟

موقعیت آشپزخانهبه عنوان اجاق گاز مطابق با Vastu جهت جنوب شرقی است، زیرا این گوشه نشان دهنده آتش است.

سینک ظرفشویی در کجای آشپزخانه قرار گیرد؟

جهت سینک آشپزخانه ایده آل مطابق با vastu در امتداد جهت شمال یا شمال شرقی است.

کدام جهت برای آشپزخانه بهتر است؟

جهت جنوب شرقی آشپزخانه مطابق با Vastu توصیه می شود.

سطل زباله ام را کجای آشپزخانه بگذارم؟

جنوب غربی، غرب یا شمال غرب، در آشپزخانه، طبق گفته Vastu، جهت های ایده آل برای نگهداری سطل زباله هستند.

 

1401/06/01
15:53:54
5.0 / 5
679
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد