كارشناسان هشدار دادند:

هنوز به اوج بارندگی ها در پاکستان نرسیده ایم

هنوز به اوج بارندگی ها در پاکستان نرسیده ایم

به گزارش آبیاری، کارشناسان هشدار دادند: سیل پاکستان که بیش از 1000 کشته برجا گذاشته ممکنست هنوز به اوج خود نرسیده باشد.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، کارشناسان هشدار دادند: وقوع سیل های گسترده در پاکستان که از اواسط ماه ژوئن تا حالا بیش از ۱۰۰۰ کشته بر جا گذاشته، ممکنست هنوز به اوج خود نرسیده باشد.
چهار ایالت پاکستان شاهد بارش شدید و غیر معمول باران بوده اند و زندگی بیش از ۳۰ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده است. جاری شدن سیلاب سبب به زیر آب رفتن روستاها، محصولات کشاورزی، تلف شدن صدها هزار دام شده است.
نیروهای امداد و نجات ساکنان مناطق سیلزده را در پناهگاه های موقت اسکان داده و مواد غذایی را در اختیار هزاران پاکستانی قرار داده که بر اثر وقوع سیل آواره شده اند. نزدیک به ۳۰۰ هزار خانه تخریب شده، امکان تردد در تعداد قابل توجهی از جاده ها وجود ندارد و در مناطق گسترده ای قطعی برق گزارش شده است.


"پیتر اوفوف" (Peter Ophoff) از فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر اظهار داشت: فصل باران های موسمی باید تا اختتام ماه جولای متوقف میشد. حالا در آخر ماه آگوست هستیم و همچنان شاهد بارندگی شدید هستیم. بسیاری تصور میکنند هنوز به اوج بارندگی ها نرسیده ایم.
به گزارش اسکای نیوز، با بیان موارد جدید فوتی در چندین ایالت شمار قربانیان سیل در پاکستان به دستکم ۱۰۶۱ نفر بالا رفته است.
منبع:

1401/06/07
12:55:40
5.0 / 5
470
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد