مدیركل دفتر نمایندگی ولی فقیه:

راه اندازی سامانه یكپارچه حلال برای نظارت شرعی بر ذبح و صید

راه اندازی سامانه یكپارچه حلال برای نظارت شرعی بر ذبح و صید

آبیاری: مدیركل دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد كشاورزی، از راه اندازی سامانه یكپارچه حلال برای ارائه خدمات به دست اندركاران نظارت شرعی بر ذبح و صید آگاهی داد.


به گزارش روز یکشنبه وزارت جهاد کشاورزی، «پیمان فلسفی» با اشاره به تجربه موفق راه اندازی سامانه نرم افزاری صدور گواهی حلال در کشور برزیل بمنظور صدور سیستمی مجوزهای تولیدات حلال وارداتی به کشور که نتایج بهادار ای داشته است، اظهار داشت: بمنظور ایجاد قطب منطقه ای و بین المللی حلال دفتر نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی مبادرت به تکمیل سامانه یکپارچه حلال جهت ارائه خدمات به کلیه دست اندرکاران نظارت شرعی بر ذبح و صید حلال کرده است.
وی اضافه کرد: در این پروسه همه شرکت های وارد کننده و انجمن مربوطه، کشتارگاه های داخل و خارجی در کشورهای هدف و پروسه مربوط به شناسایی، گزینش، آموزش و اعزام و بکارگیری ناظرین شرعی در داخل و خارج از کشور و بکارگیری ذابحین، گمرکات و مبادی ورودی کشور، صیدگاه ها و بنادر و صنایع و مراکز فرآوری محصولات پروتئینی تعریف و به صورت یکپارچه در این سامانه تحت پوشش قرار خواهند گرفت.
این مقام مسوول اظهارداشت: فاز اول بمنظور تسهیل پروسه دریافت مجوز شرعی درخواست کلیه شرکت ها بوسیله سامانه یکپارچه حلال به آدرس www.hcisys.com و یا در سایت حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی به آدرس https: //velayat.maj.ir/ باتوجه به مراحل زیر در دسترس است:
شرکت ها با مراجعه به سامانه حلال به آدرس یاد شده در قسمت ثبت نام شرکت های ایرانی نسبت به تکمیل و بارگذاری اطلاعات درخواستی اقدام و با تکمیل نام کابری و رمز ورود ثبت نام اولیه را به پایان می رسانند.
نام کاربری کد ملی نماینده شرکت و رمز ورود به انتخاب شرکت، بعد از تایید نهایی مدارک و اطلاعات بارگذاری شده توسط دفتر نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، شرکت ها امکان تکمیل اطلاعات VIP و ثبت آن در سامانه را خواهند داشت.
شرکت ها بعد از تایید VIP درخواست کد مجوز شرعی (دامی /آبزیان) را در سامانه ثبت و نسبت به دریافت مجوز مربوطه از سامانه حلال اقدام می کنند.
هماهنگی های لازم جهت اعزام یا معرفی ناظرین شرعی بعد از طی مراحل فوق جهت تولید در کشتارگاه های کشورهای هدف به اطلاع شرکت ها خواهد رسید.
امیدواریم با اجرای کامل سامانه یکپارچه حلال ضمن تکریم ارباب و رجوع گامی مهم در ایجاد دولت الکترونیک برداشته شود.منبع:

1399/05/14
14:19:57
5.0 / 5
1868
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد