کیفیت هوای تهران در نخستین شنبه پاییز

کیفیت هوای تهران در نخستین شنبه پاییز

آبیاری: به گزارش آبیاری، برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در بامداد امروز با عنایت به عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته و افزایش تردد خودرو ها در اولین روز هفته، کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز با عنایت به عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته و افزایش تردد خودرو ها در اولین روز هفته، کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.
حاکمیت جو نسبتا آرام در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود. همینطور تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن ناشی از افزایش دما در ساعات بعدازظهر سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق خواهد شد.
حاکمیت جو نسبتا آرام همراه با افزایش نسبی ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت شنبه سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد.
با عنایت به احتمال وزش باد مؤثر تا بامداد فردا و کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل تا حدودی از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت. البته کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود. همینطور با افزایش نسبی ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت یکشنبه، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد پیشبینی می شود.
به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۹ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.
آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته هم «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.
منبع:

1401/07/03
14:08:28
5.0 / 5
619
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد