تشدید قوانین کاهش آلودگی هوا در اتحادیه اروپا

تشدید قوانین کاهش آلودگی هوا در اتحادیه اروپا

به گزارش آبیاری، اتحادیه اروپا به دنبال آن است تا با تشدید قوانین، آلودگی هوا را کم کند.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، یک مقام ارشد محیط زیست اتحادیه اروپا اظهار داشت: اتحادیه اروپا امروز (چهارشنبه) قوانین سخت تری را برای کاهش بحران هوای آلوده مطرح و قوانینی پیشنهاد می دهد تا شرکتهای دارویی وادار شوند برای پاکسازی فاضلاب از محصولات دارویی، هزینه پرداخت کنند.
"ویرجینیوس سینکویسیوس"، کمیسر محیط زیست اتحادیه اروپا اظهار داشت: آلودگی هوا همچنان بزرگترین تهدید زیست محیطی برای سلامتی است. تاثیرات آن برای صدمه پذیرترین افراد یعنی کودکان، افراد مسن و بیماران مبتلا به بیماریهای زمینه ای بدتر است.
کمیسیون اروپا سه قانون را پیشنهاد خواهدنمود که سلامتی و آلودگی آب و هوای صدمه زننده به محیط زیست را هدف قرار می دهد. همچون این الزامات که باید تا سال ۲۰۳۰ اجرایی شود اینست که کشورهای اتحادیه اروپا باید محدودیت های قانونی اجبار آور اتحادیه اروپا برای کاهش آلودگی هوا را رعایت نمایند که به دستورالعمل های سازمان جهانی بهداشت نزدیک باشد.
سال قبل سازمان جهانی بهداشت دستورالعمل های کیفیت هوا را تشدید کرد و امیدوار بود که کشورها به سمت انرژی پاک هدایت بشوند و از مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا جلوگیری شود. آلودگی هوا سالانه سبب مرگ زودهنگام ۳۰۰ هزار نفر در اروپا می شود.
به گزارش فرانس ۲۴، به قول کمیسر محیط زیست اتحادیه اروپا، قوانین سختگیرانه اتحادیه اروپا می تواند از وقوع چنین مرگ و میرهایی به میزان ۷۰ درصد طی ۱۰ سال آینده پیشگیری کند.
منبع:

1401/08/05
14:03:50
5.0 / 5
650
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد