سازمان هواشناسی هشدار داد

بارش شدید باران در ۱۰ استان

بارش شدید باران در ۱۰ استان

آبیاری: آبیاری: سازمان هواشناسی نسبت به بارش شدید باران در 10 استان و نفوذ سامانه بارشی و نفوذ سامانه بارشی به استانهای مختلف کشور هشدار داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی بارش شدید باران همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید موقت در مناطق مستعد تگرگ از سه شنبه تا پنجشنبه(۱۰ تا ۱۲ آبان) آگاهی داد.

این شرایط جوی روز سه شنبه در لرستان، شمال خوزستان، گلستان، جنوب مرکزی، چهارشنبه در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، غرب و جنوب اصفهان و پنج شنبه در خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی فارس، شرق خوزستان، نیمه شمالی بوشهر و جنوب اصفهان پیش بینی می شود.

بر اثر این مخاطره بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، وقوع سیلاب در مناطق مستعد، صاعقه، اختلال در تردد جاده ای، خسارت به سازه های موقت، تاخیر و احتمال لغو پرواز و لطمه به صنعت کشاورزی دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی پرهیز از تردد و اسکان درحاشیه مسیل ها، اجتناب از کارهای کوهنوردی و جابه جایی عشایر کوچ رو، بازگشایی دهانه پل ها و آبروها، احتیاط در سفرهای برون شهری، بررسی استواری سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها، تسریع در کاشت محصولات پاییزه را سفارش می کند.

در ادامه این سازمان با صدور هشدار سطح زردرنگ از نفوذ سامانه بارشی و رگبار باران، رعدوبرق، احتمال تگرگ، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف، وزش باد شدید موقتی در نقاط مستعد همراه با خیزش و نفوذ گردوخاک، کاهش دما و احتمال رخداد مه از دوشنبه تا جمعه ( ۹ تا ۱۳ آبان) آگاهی داد.

این شرایط جوی روز دوشنبه در جنوب استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، شرق گیلان، غرب مازندران، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، قزوین، البرز و تهران، سه شنبه در گیلان، مازندران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان، همدان، مرکزی، ایلام، کردستان، کرمانشاه، چهارشنبه در گیلان، لرستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، قم، اصفهان، ایلام، همدان، مرکزی، پنج شنبه در خراسان شمالی، سمنان، یزد، شمال کرمان، اصفهان، گلستان و جمعه در نیمه شمالی کرمان، فارس، بوشهر، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، جنوب یزد پیش بینی می شود.

بر اثر این مخاطره لغزندگی جاده ها، اختلال در سفرهای بین شهری خصوصاً در عبور از گذرگاه های کوهستانی، احتمال ریزش کوه، احتمال آبگرفتگی محدود معابر، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی وجود دارد.

سازمان هواشناسی برای کاهش لطمه ها احتیاط در سفرهای برون شهری، احتیاط در فعالیت کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ رو، تسریع در کاشت محصولات پاییزه و تعجیل در برداشت محصولات آماده را سفارش می کند.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. هشدار زردرنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1401/08/10
10:46:01
5.0 / 5
704
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد