سرپرست منابع طبیعی استان بوشهر:

۲۳۰ هزار نهال حرا در سواحل بوشهر کاشته می شود

۲۳۰ هزار نهال حرا در سواحل بوشهر کاشته می شود

آبیاری: به گزارش آبیاری، بوشهر سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر اظهار داشت: ۲۳۰ هزار نهال حرا در نهالستان های استان در سطح ۲۰۰ تا ۲۵۰ هکتار از عرصه های ساحلی استان بوشهر کاشته می شوند.


عبدالحسین گرشاسبی روز دوشنبه ۱۶ آبان در نشست با خبرنگاران اظهار نمود: ۶۶۰ هکتار از مساحت استان بوشهر با پوشش جنگل های حرا است. در جهت گسترش و توسعه این گونه گیاهی ۲۳۰ هزار نهال حرا در نهالستان های استان در سطح ۲۰۰ تا ۲۵۰ هکتار از عرصه های ساحلی استان بوشهر کاشته می شوند.
وی خاطرنشان کرد: ۲۷۶ حوضه آبخیز به مساحت ۲ میلیون و ۵۵۱ هزار هکتار در استان بوشهر شناسایی شده که ۲۲ درصد از این مساحت در ارتباط با بخش های مرزی و ساحلی همجوار با استانهای همسایه و ۷۸ درصد هم در حوزه داخلی است.
سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر بابیان این که ۵۰ درصد از بارش سالانه استان بوشهر تبدیل به روان آب می شود، اظهار داشت: در صورت اجرای سازه های آبخیز امکان ذخیره یک میلیارد و ۲۷۵ میلیون مترمکعب روان آب از ۶ میلیارد مترمکعب میزان آب حاصل بارش سالانه در پشت سدهای استان وجود دارد.
گرشاسبی بابیان این که معادن یکی از عوامل تخریب عرصه های منابع طبیعی محسوب می شوند، اظهار نمود: ۲۵۰ واحد عرصه برای معادن دراستان بوشهر واگذار شده است اما خیلی از آنها تعطیل هستند و در حالیکه باید ۲۵ درصد از اراضی واگذار شده به معادن باید به فضای سبز اختصاص پیدا کند اما این مهم در استان صورت نمی گیرد.
وی تصریح کرد: درسال۹۶ برپایه تفاهمنامه مقرر شد منابع طبیعی وآبخیزداری استان بوشهر با همکاری سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس 1100 هکتار جنگل کاری انجام می شد اما این تفاهمنامه همچنان اجرایی نشده است.
منبع:

1401/08/17
08:57:36
5.0 / 5
755
تگها: آب , جنگل
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد