هشدار هواشناسی نسبت به تشدید بارش ها در ۵ استان

هشدار هواشناسی نسبت به تشدید بارش ها در ۵ استان

آبیاری: آبیاری: سازمان هواشناسی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی در پنج استان و افزایش غلظت آلاینده های جوی و ایجاد هوای ناسالم برای گروههای حساس در تهران و کرج هشدار داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور اخطار نارنجی رنگ از پیشبینی تشدید فعالیت سامانه بارشی، بارش باران همراه با رعد و برق در مناطق مستعد تگرگ، بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر و وزش باد شدید از جمعه تا شنبه در مناطقی از شرق و شمال شرق خوزستان، جنوب شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب و جنوب اصفهان خبرداد.

در اثر این مخاطره جوی جاری شدن روان آب، آب گرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، سیلاب در مناطق مستعد، صاعقه، اختلال در تردد جاده ای، ریزش و احتمال رانش کوه، خسارت به سازه های موقت، تاخیر و احتمال لغو پرواز و صدمه به صنعت کشاورزی دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی برای پیشگیری از صدمه های این مخاطره جوی اجتناب و پرهیز از تردد و اسکان درحاشیه مسیل ها، اجتناب از فعالیتهای کوه نوردی و جابجایی عشایر کوچ رو، بازگشایی دهانه پل ها و آب روها، احتیاط در سفرهای برون شهری، بررسی استقامت سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها را سفارش کرده است.

این سازمان در ادامه با صدور هشدار زرد رنگ از پایداری نسبی هوا، سکون نسبی و افزایش غلظت آلاینده های جوی از جمعه تا شنبه در تهران و البرز اطلاع داده است. در اثر این مخاطره جوی، انباشت نسبی آلاینده ها و افزایش شاخص کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروههای حساس پیشبینی می شود. در این شرایط جوی پرهیز از رفت وآمد غیر ضروری و دراز مدت در فضای باز در سطح شهر، بخصوص برای سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری های قلبی و تنفسی سفارش می شود.

در همین زمینه بخوانید:
هشدار و آماده باش هلال احمر برای بارش باران، برف و وزش باد شدید در ۵ استان

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. اخطار زردرنگ به معنای اینست که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1401/08/21
09:46:14
5.0 / 5
592
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد