پیشرفت اندک جهان در مدیریت ضایعات مواد غذایی

پیشرفت اندک جهان در مدیریت ضایعات مواد غذایی

آبیاری: جهان در حوزه مدیریت ضایعات مواد غذایی که یک مشکل بزرگ اقلیمی است، پیشرفت اندکی داشته است.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، طبق گزارش سازمان ملل متحد، هر سال حدود ۹۳۱ میلیون تن ماده غذایی در جهان دور ریخته می شود که بیشتر آنها روانه محل های دفن زباله شده و در آنجا تجزیه می شوند و حدود یک دهم گازهای افزایش دهنده دما در جهان را تولید می کنند.
این یک چالش بزرگ برای کشورهایی است که در اجلاس آب و هوایی سازمان ملل موسوم به COP۲۷ در مصر درحال مذاکره برای مقابله با گرمایش جهانی هستند. بگفته مقامات سازمان ملل، سازمان های نظارتی و دولت هایی که خبرگزاری رویترز با آنها مصاحبه کرده، کشورهای سراسر جهان در سال ۲۰۱۵ متعهد شدند که ضایعات مواد غذایی را تا سال ۲۰۳۰ به نصف کاهش دهند اما تعداد کمی از آنها در راه تحقق این هدف قرار دارند.
سرپرست تیم ضایعات مواد غذایی در سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد اظهار داشت: هشت سال قبل و ما به این هدف نزدیک نیستیم. به عنوان مثال، در بین پنج کشوری که بیشترین سرانه دورریز مواد غذایی را دارند، حداقل سه کشور ایالات متحده، استرالیا و نیوزیلند ضایعات مواد غذایی خودرا از سال ۲۰۱۵ افزایش داده اند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، این مشکل به کشورهای ثروتمند نیز محدود نمی گردد. مطالعه سازمان ملل که سال قبل انجام گرفت، نشان داد بین ضایعات مواد غذایی خانگی و تولید ناخالص داخلی ارتباط ناچیزی وجود دارد که نشان میدهد امکان بهبود در بیشتر کشورها وجود دارد.
منبع:

1401/08/25
08:49:21
5.0 / 5
517
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد