هوای ناسالم تهران در تعطیلات آخر هفته

هوای ناسالم تهران در تعطیلات آخر هفته

به گزارش آبیاری، برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، کیفیت هوای تهران در روز جاری هم در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم قرار خواهد گرفت اما در اواخر وقت فردا، جمعه، با کاهش غلظت ذرات معلق، برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی انجام شده از طرف شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران درباره ی وضعیت آب و هوایی تهران طی امروز، پنج شنبه، سوم آذر ماه سال ۱۴۰۱، باتوجه به پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر همراه با انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته و نیز افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم قرار خواهد گرفت.
ادامه این شرایط جوی در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود.
در ادامه این گزارش آمده است: با افزایش تدریجی تندی باد تا ساعات پایانی امروز، تا حدودی از میزان غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد، هرچند افزایش نسبی ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت پنج شنبه می تواند سبب افزایش غلظت ذرات معلق شده و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در پاره ای از مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.
اما وضعیت جوی فردا، جمعه، چهارم آذر ماه نیز به این شرح اعلام شده است: با کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل و وزش باد مؤثر تا بامداد فردا از میزان غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق مورد انتظار خواهد بود.
کاهش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود. هرچند شکل گیری ناپایداری جوی و افزایش تدریجی تندی باد تا اواخر وقت جمعه سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.
بنابر گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۱۵۲ یعنی شرایط ناسالم قرار دارد همین طور آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۵۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم قرار داشت.
در سفارش ای بهداشتی اعلام شده است در وضعیت ناسالم، افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از کارهای طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب کنند. دیگر شهروندان نیز باید کارهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.1401/09/04
13:31:52
5.0 / 5
551
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد