هشدار هواشناسی برای شهرهای ساحلی شمال و جنوب کشور

هشدار هواشناسی برای شهرهای ساحلی شمال و جنوب کشور

آبیاری: سازمان هواشناسی کشور نسبت به وزش باد و افزایش ارتفاع موج در دریای خزر و خلیج فارس هشدار داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار زردرنگ از وزش باد همراه با افزایش ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲ متر همراه با رگبار باران، رعد و برق و تندباد لحظه ای خبرداد. این وضعیت از بعدازظهر یکشنبه(۶ آذرماه) تا اواخر وقت دوشنبه (۷ آذرماه) در دریای خزر، نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان و مازندران مورد انتظار است.

براثر این مخاطرات احتمال غرق شدن شناورهای سبک، تفریحی و نیمه سنگین، احتمال اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه ها، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و لطمه به قفس ها و احتمال لطمه به تاسیسات دریایی وجود دارد.

سازمان هواشناسی برای کاهش لطمه احتمالی از این مخاطرات محدودیت در سفرهای دریایی با شناورهای سبک و نیمه سنگین، محدودیت در کارهای دریایی همچون ورود و خروج کشتی به بنادر و احتیاط در صیادی خصوصاً در فراساحل را سفارش می کند.

در ادامه این هشدار نسبت به وزش باد همراه با افزایش ارتفاع موج در نواحی ساحلی ۱.۵تا ۲ متر و در فراساحل تا ۲.۵ متر هشدار داد. این مخاطرات از بعدازظهر یکشنبه (۶ آذرماه) تا اواخر وقت دوشنبه (۷ آذرماه) مناطق ساحلی خلیج فارس، در استانهای خوزستان و بوشهر و نواحی مرکزی خلیج فارس دور از انتظار نیست.

براثر حاکمیت این وضعیت جوی احتمال غرق شدن شناورهای سبک، تفریحی و نیمه سنگین، احتمال اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه ها، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و لطمه به قفس ها و احتمال خسارت به تاسیسات دریایی مورد انتظار است.

این سازمان محدودیت در کارهای دریایی همچون سفرهای دریایی با شناورهای سبک و نیمه سنگین، محدودیت در ورود و خروج کشتی به بنادر و اجتناب از صیادی خصوصاً در فراساحل را سفارش می کند.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.


منبع:

1401/09/06
12:20:47
5.0 / 5
567
تگها: سفر , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد